Tudorovci – Král, královna a milenka

Tudorovci – Král, královna a milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13068/bmid_tudorovci-kral-kralovna-a-milenka-iCZ-13068.jpg 4 106 22

Tudorovci série

Romantický příběh o lásce, vášni, touze, ale i o politických a mezilidských intrikách se odehrává na anglickém dvoře první poloviny 16.století, v počátcích vlády krále Jindřicha VIII, otce Alžběty I., známého svými šesti manželstvími. Představuje krále nejen jako mužného a pohledného mladíka, ale i samolibého sobeckého, krutého a nelítostného vladaře… Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Anne Gracie.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

The Tudors, The King, the Queen, and the Mistress , 2007

Leonor
26.01.2020 4 z 5

Ideální doplněk k první sérii stejnojmenného seriálu, osvětluje události a dává širší souvislosti.

babiočka
13.11.2019

Knihu jsem nedočetla, ač jsem se o to pokoušela opakovaně. Neupoutala mě tato forma "románu". Je to jen knižní vydání filmového scénáře, kde na sebe jednotlivé epizody nenavazují a nemusí být ani shodné se skutečnými událostmi.
Prostě není nad klasický historický román, v němž souvislý příběh vychází z faktického dění minulosti.

monte
21.11.2018 4 z 5

Mám ráda historické romány z doby Tudorovců

medvídě
28.03.2018 4 z 5

Poutavě napsaný příběh z dob vlády Jindřicha VIII. Tudora a i když je to podle scénáře, neubírá tomu na kvalitě. I když se zde objevuje nějaká chyba, mohu příběh doporučit jako odpočinkovou četbu, kde není o napětí a intriky nouze.

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Velice poutavý příběh

ritz
17.10.2017 3 z 5

Mám ráda historické romány, takže na mě dobré.

Kate338
22.10.2016 4 z 5

Kniha mě nějak svým příběhem neohromila, jelikož jsem nějakou dobu sledovala dříve seriál ale i tak mě kniha moc bavila. Mínus bych snad jen dala za neustálou politiku která mě občas nudila ale bohužel je nedílnou součástí knihy a vlastně i samotné historie.

HDosoudilová
10.10.2016 3 z 5

Toto historické období mám moc ráda a jelikož jsem neviděla seriál, zajímala mě beletrie na toto téma. Kniha se mi četla dobře, akorát si nejsem jistá, jestli je celý příběh přesně podle historie ;-)

evca7271
22.10.2015 1 z 5

Moc me tato kniha zklamala.Serial se me libi vic nez kniha.

niknikita
13.04.2015 5 z 5

Není to zrovna učebnice dějepisu, ale mne čtení bavilo. Bylo to přehledné a mnohem srozumitelnější než seriál, tak proč nepochválit :-)

lumydee
08.02.2015

Bohužel s historií to nemá nic moc společného. Hodně velké nepřesnosti jak v knize tak v seriálu. Ani jedno jsem nedočetla nebo nedokoukala do konce. Byla jsem z toho hodně zklamaná....

sally21
24.01.2015

Výborná :-)

Maat
09.09.2014 2 z 5

Ac mam historicke romany rada, Tudorovci me moc nezaujali. Asi se radsi podivam na serial. Kniha je psana nezazivne.

Sayuri
28.08.2014 3 z 5

Hodně zajímavé :), miluji historické romány a seriál jsem naštěstí neviděla, takže díky tomu mě kniha bavila nejspíš více, i přesto jsem si ale postavy představovala jako ty v seriálu :( :D.

Crussida
07.07.2014 1 z 5

Velmi slabé, přesně napsáno podle seriálu. Byla jsem z toho zklamaná.

alnahu
30.04.2014 5 z 5

Velmi pěkně, čtivě napsáno,mám ráda čtení o Tudorovcích ,již se těším na další díly.Filmový seriál je též moc pěkný ,ale kniha je kniha.

Paganfairy
28.04.2014 3 z 5

Trošku mě zklamalo, že celá trilogie je sepsaná podle scénářů, podle nichž se točil seriál Tudorovci. Jelikož se scénáristé sem tam trošku sekli s historickou přesností, nedodávají mi tyto knihy moc důvěryhodnosti. Nicméně pokud vypustím tuto 'maličkost', kniha se mi líbí a je celkem čtivá.

Renate
28.03.2013 5 z 5

Nádherný příběh o vládě krále Jindřicha VIII. V příběhu se odehrávají války (bitvy o moc) láska, intriky a to se mi na této knize, která je inspirována stejnojmenným seriálem líbí :)

Bet
22.01.2013 5 z 5

Moc moc pěkné mám ráda číst knihy které jsou natočené.

Wendulka
19.12.2011 3 z 5

Pro toho, kdo viděl seriál, to nebude asi žádné překvapení. Je ale fakt, že kniha je velmi čtivě napsaná a čte se doslova jedním dechem. A i když jsem seriál viděla, kniha mě zaujala a už ji mám skoro dočtenou. Je zajímavě pojatá, a také zčásti pravdivě. Prostě taková oddechovka na dlouhé (a nejen zimní) večery.