Srdce v tme

Srdce v tme https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17482/srdce-v-tme-17482.jpg 4 149 51

Klára je nútená dať malú dcérku do škôlky a začať pracovať: hoci to tak nechcela, so svojimi deťmi – Dušankom a Nikolkou – chcela byť čo najdlhšie doma. Manžel však v novom zamestnaní nezarobí toľko, aby to ich štvorčlennej domácnosti stačilo, a tak Klára pochopí, že aj ona musí prispieť do rodinného rozpočtu. V zamestnaní má však od začiatku len problémy. Najprv s riaditeľom, ktorý zabúda na výplaty a tvári sa, že je to samozrejmé, potom s novou riaditeľkou, starnúcou, zatrpknutou ženou, ktorá v alkoholickom opojení šikanuje zamestnancov a dostáva ich do neuveriteľných situácií. Klára pracuje od rána do večera, domov chodieva nevýslovne vyčerpaná. Manžel Milan jej s domácnosťou nepomáha, naopak, ešte jej vyčíta, že nestíha tak ako v čase, keď bola na materskej dovolenke. Medzi manželmi vzniká čoraz väčšie napätie. Klára je zničená... trpí v práci a svojím spôsobom aj doma, ustavične je pod psychickým tlakom, nič ju neteší... Netuší však, že to všetko je len predohrou skutočnej bolesti a smútku. Osud má pre ňu nachystané oveľa väčšie trápenie... a jej srdce sa náhle ocitá v tme.... celý text

ještěrka38
20.03.2023 4 z 5

Knihy této autorky si beru vyloženě na odpočinek. :-)

vekkr
29.05.2022 3 z 5

Po této autorce nesáhnu,když chce něco kvalitního,ale něco spíš jednoduchého.Takže na dcery maturitní týden se to hodilo.Zjistíte,že řeší závažnější problémy a ve finále to vše dobře dopadlo.

Allla9
06.06.2021 5 z 5

Hezky napsaný příběh o hledání štěstí.

Kerberos
28.02.2021 5 z 5

Hodně smutný příběh,hlavní hrdinka je nespokojená a až ji zasáhne tragická událost,tak si uvědomí,že by to raději vrátila zpět.Tak už to v životě bývá,že si nevážíme obyčejných věcí.

Aleh
26.12.2020 3 z 5

Tak jak už to u této autorky bývá zvykem, přichází se životním příběhem. Tentokrát jde o příběh mladé maminky Kláry. U mladých maminek nikdo moc neřeší, jak se její život změní po narození dětí a když jsou dětí zdravé a prospívají, na maminku už se nikdo moc neohlíží. Na Kláru však nečekají jen takové ty obyčejné starosti, osud jí toho nadělí vrchovatě. Čtení pro ženy, tak se milé čtenářky začtěte do toho, jak to všechno Klára zvládla.

LeSk
25.12.2020 4 z 5

Začátek knihy se strašně dlouho táááhnul, děj byl nemastný, neslaný. Poté se příběh začal rozjíždět a konečně jsem byla vtáhnuta pořádně do děje. Kniha se mi líbila, autorku mám v oblibě. Doporučuji.

Marci70
19.11.2020 5 z 5

Dobře se četlo, takové nenáročné čtení...

ivca84
06.07.2020 4 z 5

osud jedné zeny se kterou si zivot dobre pohral

babiočka
28.10.2019

Přestože jsem od autorky přečetla už pár knížek a líbily se mi, tento román jsem odložila nedočtený. Asi jsem zrovna neměla na stesky Kláry tu správnou náladu.

knihovniceS
29.01.2019 5 z 5

Autorku mám ráda a opět mě nezklamala. Četlo se to hezky a těším se na další romány .

JancaMia
07.11.2018 4 z 5

O tom když je žena příliš dlouho doma sama s dětmi a o tom jak manžel začne vyšilovat když s žena vrátí do práce a on musí přiložit ruku k dílu aniž by tušil která bije a následné zvraty mezi manželi.

Reniee
05.10.2018 2 z 5

Zvláštní kniha. Zpočátku mi hodně vadila...jakým stylem byla psaná, jak moc tam bylo takové té omáčky okolo, a že se dlouho nic kloudného nedělo, ale pak kniha nabrala jiný směr, a pak mi i přestala vadit ta omáčka, a dalo se to číst. Ale že bych byla nějak nadšená, to se říci nedá. Kniha je spíše pro nenáročné čtenáře.

Zlatinka.Emilly
07.09.2018 4 z 5

Zpočátku mě iritovalo, jak jsem četla o tom, jak Klára nasypala do misky müsli s karamelem, jak je zalila mlékem...jak nasype cukr do cukřenky a mouku dá do spíže...Dušánkovi koupí nové manšestráky a podzimní bundu, Nikolce pár triček, tepláčků a pyžamo do školky, Milanovi nějaký pěkný svetr a pro sebe sukni... Kniha by měla minimálně o polovinu stránek méně, kdyby nebyly dopodrobna popisovány každodenní úkony tak, jak vedla Klára svoji domácnost. Na str. 264 "i když je jí sotva pouhých sedm let" a osm řádků na to "představivost osmiletého děvčátka" jedná se přitom o tu samou holčičku. Ale jo, knížka se dala přečíst. Nedá se vůbec srovnávat s knihou Popel všechny zarovná, obě jsem totiž četla (první jen z poloviny) v rámci Výzvy Kniha od slovenského autora. Po četbě této knihy se těším na nějaký severský thriller :)

novina
04.06.2018 3 z 5

Příběh se na začátku docela vlekl a konec byl hodně předvídatelný, ale kniha se dobře četla.

Evaneva
19.12.2017

Život není peříčko a pozná to i hlavní hrdinka knihy.

allyce
26.09.2017 2 z 5

Jsou knihy, které mi svým námětem a stylem zůstanou v paměti hodně dlouho. Nejinak je to u této knihy, avšak v tom negativním smyslu.

Coolniczka12
15.07.2017 3 z 5

Ze začátku mi byla hlavní hrdinka krajně nesympatická. Pořád jenom fňukala jak to má těžké, ale přitom takhle žije většina žen - mají děti, domácnost, práci a zvládají to. Ona dělala, jak kdyby místo práce v kanceláři dělala někde v kamenolomu.
Nicméně osud zasáhnul a mě jí začalo být líto. Jediný moment v celém příběhu kdy jsem s ní soucítila, muselo to být opravdu hrozné.
Pak ta její zápletka s Bohoušem; nemůžu si pomoct, ale přišla mi hodně naivní. Začne si s ním aniž by o něm cokoliv věděla. Chápu, že když pravda vyšla najevo, bylo to pro ní velké zklamání, ale aby na něj vzpomínala téměř v každém odstavci?
A pak sladký konec v podobě nové lásky, klasika :)
Styl vyprávění mi sedl, ale konstrukce příběhu velmi kýčovitá.

Prateri
08.05.2017 4 z 5

První třetina knihy mě nijak nenadchla. Dokonce mi blesklo hlavou, jestli ta neustále popisovaná nespokojenost bude pokračovat ještě pár stránek, tak knihu odložím. Další děj už celou situaci měnil, a to už jsem četla s větším zájmem.

knihovnička007
06.05.2017 5 z 5

Všechny knihy této autorky jsou moc hezké, psané životem. Určitě se někde někdy někomu může stát... Je škoda, že chlap nedokáže pomoct, nechá všechno na bedrech manželky, která v podstatě dělá na dvě směny...
Už je to delší doba, co jsem knihu četla, ráda si ji opět brzy přečtu.

luciefeix
26.04.2017 5 z 5

Další skvělí příběh , děj se odehrává 3roky .. hrdinka to nemá lehké ale se vším se popasuje dobře

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky