Prokletá vteřina

Prokletá vteřina https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106267/prokleta-vterina-106267.jpg 5 1 1

Autohavárie-banální situace,najednou je všechno jinak... Opravdu existují okamžiky, které zásadně a najednou mění vše, nebo má každá vteřina svoji příčinu a současně své nevyhnutelné důsledky? Je každý okamžik našeho života logickou součástí řetězce příčin a následků, nebo existují okamžiky zlomu? Mám pocit, že občas osud zamíchá karty a hraje se další kolo. Je důležité, jaký je v ruce list, ale důležitější je hráč. I se špatnou kartou se dá zahrát dobrá hra. A naopak... Život máme jen jeden a záleží především na nás. Druhý pokus nebude. Prokletá vteřina vypráví o tom, jak je možné využít i omezené možnosti, ale i jak je snadné šanci promarnit.... celý text

babiočka
28.02.2020 5 z 5

Vyprávění o tom, jak může jeden okamžik změnit běh života mnoha lidem.
V knize se prolíná sled událostí, které prožívá těžce zraněný, ale jinak iniciativní přátelský Josef a samolibý zpovykaný Roman, který si zahrává nejen se svým životem.
V příběhu vystupuje plno sympatických postav, zejména vstřícný a erudovaný lékař Tůma (u nás je takových už velmi málo) nebo třeba bodrý majitel pensionu Hovorka.
Pěkné čtení se spoustou moudrých názorů i myšlenek.