Zastřelte toho chromého koně

Zastřelte toho chromého koně https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106265/zastrelte-toho-chromeho-kone-106265.jpg 4 30 17

Co jsou to vlastně vztahy mezi mužem a ženou? Jindřich a Kamila. Oba jsou ve středním věku, kdy už si člověk umí život vychutnat. Mít radost z práce, z rodiny, z milování... On je silný a neporazitelný, a přece ví, že každé dveře se jednou zavřou. Ona je pořád ještě hezká a přitažlivá, a přece ví, že vrásky, na které se dívá v zrcadle, budou každé další ráno hlubší. Je samostatná a umí žít bez opory, přesto však hledá v životě pevný bod... Svedla je dohromady náhoda, nebo naopak osud? Čeká je banální milenecký vztah? Mohl by... Někdy osud těmi přivírajícími se dveřmi dokáže surově prásknout. Příběh Chromého koně je vyprávěním o lásce, o důvěře, o radosti ze života a také o smrti. Především je to ale příběh o naději.... celý text

yoda365
18.09.2020 5 z 5

Velmi oceňuji způsob, jakým se autorovi podařilo čtenářům přiblížit argumenty z oblasti eutanazie a paliativní péče, možnosti lidského jednání pečujících a blízkých osob. Jsem zvědav, jaké myšlenky se objeví i v tematicky navazujících knihách "Druhý dech chromého koně" a zřejmě i "Počkám do tmy".

dagmar5477
07.04.2020 5 z 5

Povedená kniha, moc dobře se četla.

wicca.w
15.10.2019 5 z 5

Knížka mě mile překvapila. Moc hezky napsané.

zdenaR
20.05.2019 4 z 5

Velmi čtivě napsaný román, který pojednává o vztahu dvou lidí ve středním věku.
O životě i se všemi jeho smutnými stránkami, o lásce, zodpovědnosti i důvěře.
Kniha, nad kterou se při čtení i zamyslíte.
Doporučuji.

1alena1
18.10.2018 5 z 5

Realistické, moc dobře popsané z medicínského hlediska, bohužel o tom něco vím. Nejlepší, co jsem zatím od pana Grubera přečetla - nevím, jestli se mám dát do "pokračování" knihy.

Šmoulinka1980
14.06.2018 4 z 5

Tato kniha je velmi smutným příběhem lidí ve středním věku. Je napsaná velmi čtivě a uvěřitelně. Dovedu si představit, že se přesně to samé může přihodit komukoli z nás. Moc jsem si přála pro hlavního hrdinu šťastný konec, byl mi sympatický. Někdy si určitě přečtu i pokračování knihy.

bai.Cerna
16.10.2017 4 z 5

Knihu jsem zvolila na základě hodnocení zde na naší databázi. Názor čtenářů opět nezklamal. Dobře napsané. Život zachycený tak, jaký skutečně je, i když v hodně smutném provedení. Zhoubná onemocnění tu jsou a budou, bohužel. V každém případě se poohlédnu po dalších knihách autora.

pif69
26.12.2015 4 z 5

Dobře napsaná kniha , děj má spád , autor udržuje čtenáře v napětí . Pro mne příjemný objev . Jdu si zarezervovat do knihovny pokračování , snad bude stejně čtivé .

helenkan
30.04.2015 3 z 5

Po přečtení si člověk uvědomí,jak se nevyplácí,házet svoje zdraví za hlavu.Ale mělo to na mě i takový vliv,že jsem pak přemýšlela o každém píchnutí.A hned myslim na nejhorší.
Je to rozhodně dobře napsané a stojí za přečtení,ale přiznávam,že pro mne trochu depresivní.

sabca
08.02.2015 4 z 5

Přečetla jsem oba romány najednou. Šlo o zajímavé téma kde spisovatel zvolil dva různé závěry. Je to kniha o životě a smrti, o lásce a manželství, o zákeřné nemoci, zodpovědnosti lékařů a hlavně zodpovědnosti sami k sobě. Myslím, že stojí za přečtení, aby si každý uvědomil že zdraví má jen jedno.

Šárka5875
02.08.2014 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala náhodou, když jsem si nejprve náhodně koupila její pokračování. A rozhodně nelituji. Čtivě napsaný psychologický román o běžném životě lidí středního věku, do kterého zasáhne krutost nevyléčitelné nemoci. Hned se jdu pustit do 2. dílu.

VladkaBU
11.11.2013 5 z 5

... veselý příběh to zrovna není, ale smrt k životu patří. Mně zaujala. Pana lékaře a spisovatele jsem měla možnost osobně vidět na autorském čtení právě této knížky. Pouštím se tedy do druhého dílu.

kika 13
20.09.2013 3 z 5

Knížka mě zaujala téma žití a umírání dobře psané.

malen
12.02.2013 4 z 5

Chtěla jsem napsat, že se kniha dobře četla. Ale zase to zní divně, když téma, které autor zpracoval nepatří k nejveselejším. Tak opravuji - dobře napsaná kniha, zaujala mne.

aša
18.11.2012 5 z 5

přečetla jsem oba díly,krásná dojímavá a nutící přemýšlet o životním spěchu.Určitě si přečtu i další knihy Václava Grubera

RADOST
21.04.2012 4 z 5

Žijeme své životy s vědomím, že všechno musíme stihnout a že máme dost sil na vše, co hodláme udělat. Autor přesvědčivě a citlivě vystihl přechod od hektického optimistického života k pomalému plynutí času a novým myšlenkám v situaci, kdy nás osud zaskočí. Budu žít? Jak mám žít? Stojí za to žít? Za sebe říkám - stojí za to přečíst tuto knihu.

Janamarie
26.02.2012 5 z 5

Skvěle napsaný román ze života je o vztazích, o nemoci, o naději, o euthanasii a konci života...

Václav Gruber
česká, 1953
2019  70%Hlavně ať ti udělá dítě
2013  71%Noc s ďáblem
2012  87%Zastřelte toho chromého koně
2012  74%Druhý dech chromého koně
2015  70%Žena.exe

Kniha Zastřelte toho chromého koně je v