arket arket komentáře u knih

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Co k tomu říct? Téma i zpracování by celkem šlo. Ale proč tolik krve a násilí? Z některých pasáží se mi zvedal žaludek. Do dalších dílů proto nejdu.

21.07.2017 3 z 5

Neznámí hrdinové: Překvapivé příběhy Neznámí hrdinové: Překvapivé příběhy Pavel Taussig

Některé příběhy byly napsané zmatečně a dost nezáživně. Celkově mám pocit z knihy takový, že jsem se tam celkem nic nového nedozvěděla. Takže zklamání. Hvězdičku navíc dávám jen za příběh lidického faráře.

21.07.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mně se též tato kniha nelíbila. Přišla mi to stejná slátanina jako Dívka ve vlaku. Příběh mi nepřipadal ani důmyslný, ani úžasně záludný, ani nemilosrdně zábavný, ani ukrutně chytrý a už vůbec ne skvělý. To finále je vyloženě k naštvání. Vracím se k evropským detektivkám, ty aspoň mají hlavu a patu, né jako tyto americké slátaniny. Btw v dnešních dobách diagnostikují těhotenství lékaři nejen z krve, ale hlavně pomocí ultrazvuku, což asi autorka nedomyslela. Prošlo by jí to tak před 30 lety. Pasáž s fingovaným těhotenstvím mě vyloženě přišla úplně jako hovadina.

11.07.2017 2 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásný příběh.

07.07.2017 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Takové odpočinkové čtení.

23.06.2017 5 z 5

Jak Krtek uzdravil myšku Jak Krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Nádherná kniha. Smysluplný příběh.

16.06.2017 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Námětem mi připomněla knihu Chlapec, který rozdával sny. Na můj vkus moc zdlouhavé nudné čtení, knihu jsem několikrát odložila. Vedlejší postavy mi přišly nezajímavé.

11.06.2017 2 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Napínavý detektivní příběh. Jen mi vadilo to vyprávění v přítomném čase.

11.06.2017 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Hodně depresivní počtení. Ale stojí za to.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Přečteno jedním dechem. Temné stíny historie.

Memento Memento Radek John

Výborná kniha. Četla jsem ji již několikrát.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Zajímavý a celkem čtivý příběh. Hvězdičku ubírám za překlepy a hrubky, které tak trochu dělají dojem brakové literatury.

07.06.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tuto knihu by si měl přečíst každý.

29.05.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

O chlup lepší než Hunger games. Ocenila jsem v příběhu milostnou zápletku, alespoň to není jen bezduché zabíjení. Další díl si přečtu ráda.

21.05.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Asi tu budu jediná, které se to nelíbilo, ale za mě jednoznačně strašná snobárna. Při čtení jsem měla stejné pocity jako DominaCZ. Hned od začátku zbytečně mnoho postav a ty dialogy, připadá vám, že čtete nějakou přiblblou telenovelu z Jižní Ameriky. Nicméně jsem vydržela číst s donucením do strany 200 a pak už ne.

10.05.2017 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásně romantické. Trochu se může zdát kýčovité, ale super červená knihovna. Další díly si určitě přečtu.

06.05.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Konečně milostný příběh, který se povedl. Není to jen taková bezduchá červená knihovna, ale má to hloubku. Přinejmenším vás donutí zamyslet se, jakou cenu má kvalita lidského života a jak je těžké soudit ostatní.

02.05.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čekala jsem víc. Byla to blbina, stejně jako 50 odstínů šedi. Popularita ohromná, všichni to čtou, ale žádnou hloubku to nemá.

22.04.2017 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

depresivní nuda

10.04.2017 2 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Taková příjemná oddychovka, od které si nic moc neslibujte. Rozhodně to tedy není "jeden z největších milostných románů, jaké jste kdy četli. Kniha se dobře čte, děj plyne, ale bylo to na můj vkus hodně povrchní, až moc ve stylu "americký sen". Také mi vadilo, jak si některé popisy událostí protiřečily, např. v příběhu Andyho, když se dozvěděl, že otec není mrtvý, tak to volal Rachel a pak o 100 stránek dál v příběhu Rachel se dozvíme, že se tuto informaci dozvěděla z novin. A na str. 379, kde autorka popisuje jak se slaví židovský svátek pesach " babička v kuchyni ochutnávala bůček"to mě opravdu dostalo. Pořád doufám, že je to chyba překladu a né, že je autorko opravdu tak hloupá.

10.04.2017 3 z 5