arket arket komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi silný příběh, který mne zcela pohltil. Přečteno za 2 dny.

16.03.2017 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Téma mne nezaujalo.

24.02.2017 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Po přečtení 140 stran odkládám. Vůbec mne příběh nezaujal a nemám trpělivost pokračovat dál.

24.02.2017 2 z 5

Parádní kniha, která čtenáře pobaví ale i poučí.

19.02.2017 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Pro mě opět zvláštní kniha. Obsahově mě příběh zaujal, ale špatně se to četlo, nevím, do jaké míry je to dáno překladem. Chyběla tomu jiskra. Potom by člověk mohl říct WOW.

09.02.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Hodně zvláštní kniha. Chybí zajímavý děj, je to spíše taková depresivní analýza rodinných vztahů. Konec otevřený. Možná na to navazuje další autorčina kniha, ale já už si jí rozhodně nepřečtu.

07.02.2017 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělé. Dech beroucí závěr. Už se těším na trojku.

31.01.2017 5 z 5

Říkadla a básničky pro kluky a holčičky Říkadla a básničky pro kluky a holčičky neznámý - neuveden

Syn dostal k Vánocům - Povolání a řemesla. Ilustrace hezké, ale některé básničky (Lékařka, Brusič) jsou prostě obsahově strašné.

29.01.2017 2 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

V období zkoumání hovínek (anální stádium podle Freuda) nepostradatelná knížka. Nemyslím si, že je to něco pohoršujícího. Prostě vylučování k životu patří a toto je navíc napsáno a nakresleno zábavnou jednoduchou formou. 2r syn i tuto knihu miluje.

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Je to taková "ujeťárna", ale syn na tuto knížku cca od roku nedá dopustit. Vtipné obrázky i verše. Nicméně jsme nepochopili, proč má vlastně myška plínku, když jí nepotřebuje?

29.01.2017 5 z 5

Lidské tělo – podívej se pod okénko! Lidské tělo – podívej se pod okénko! kolektiv autorů

Syn (2r) tu knihu miluje.

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Krásné a poučné.

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Tak tohle je klasika. Nádherný text a ilustrace. Neznám ve svém okolí dítě, kterému by se to nelíbilo.

29.01.2017 5 z 5

100 neznámějších pohádek pro unavené rodiče 100 neznámějších pohádek pro unavené rodiče neznámý - neuveden

Musím říct, že jsem jako rodič čekala trochu víc. Co se týče výběru "nejznámějších pohádek"např. chybí takové klasiky jako Čert a káča. Styl napsání mne ani syna moc nezaujal, navíc chybí ilustrace, což je u pohádkových knih pro malé posluchače dost zásadní nedostatek.

29.01.2017 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tak to nemělo chybu. Po Božském bastardovi další dobrá oddechovka. Doporučuji.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Kniha je top, ale ještě lepší bych řekla, rozhlasová hra s panem Donutilem.

24.01.2017 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Čtu ji synovi před spaním a zatím velká spokojenost. Příběhy jsou krásně napsané, pobaví. Knížka děti zaujme i krásnými ilustracemi. Jen by jich tam mohlo být o trochu více kapitol.

23.01.2017 5 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Kniha mne nezaujala, po přečtení 50 stran jsem se cítila v depresi. Odkládám.

23.01.2017 1 z 5

Strážní andělé Strážní andělé Zoe Hardwicke

Po přečtených 30 stránkách vzdávám. Kniha mne vůbec nezaujala.

20.01.2017 1 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Už dlouho jsem se takhle u knihy nezasmála. Opravdu povedený příběh s pěkným koncem.

20.01.2017 5 z 5