AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Tohle mě bavilo :). Hlavně se na začátku nenechat odradit tím, že je tam celkem dost postav, vcelku rychle se v tom člověk zaběhne. Ze začátku jsem očekávala tedy více mrtvol, ale myslím, že to dopadlo správně a v podstatě happy endem. Na knížce se mi líbilo, ne že by se tam každý úplně našel v nějaké postavě, ale ty příběhy jsou docela reálné a ukazují, že každá skvělá rodina má své problémy.

19.03.2023 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Skvělé zakončení série, která mě moc bavila. Přijde mi, že ji to psaní sedlo. Série strašidelných domů už je za mě dost vybrané téma a už by od něj měla upustit a věnovat se třeba takovýmto dalším směrům.
Napínavé to opět bylo od začátku do konce a jsem smutná, že už je série u konce.

06.03.2023 4 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Mně se povídky líbily. Je na nich vidět, že jsou opravdu ze života a žádné vymyšlené příběhy.

06.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Měla jsem podezření na někoho úplně jiného, protože tenhle vrah by byl až moc jednoznačný a říkala jsem si, že by to bylo moc jednoduché. Rozuzlení mě zklamalo, klidně se tomu pár stránek navíc věnovat mohlo, a ne tady máte vraha a čau.

21.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Zase další fajn romantická a oddechová knížka z této série. Štvala mě trochu hlavní hrdinka s tím, jak si nechá od své mámy vše takhle líbit, protože některé věci už pro mě byly dost za hranou a líbit bych si je ani od rodičů nenechala.

04.01.2023 4 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Bohužel za mě nic moc. Příběh měl potenciál, ale když se to mělo začít vše rozuzlovácatt, tak to přestalo dávat smysl.

31.12.2022 1 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Vcelku dobrá doplňková knížka k H.P., ale nějak mi nesedí ten styl.

08.12.2022 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Kniha se mi líbila. Bylo to jiné než ostatní knihy z této série, je to zasazené do jiné doby a také v ní bylo více romantiky. Kniha je rozdělena na dvě části a ta první mě bavila více. Bohužel kniha nebyla moc strašidelná.

11.11.2022 3 z 5

Ke světlu Ke světlu Andrej Dyakov

Postavy nejsou moc propracované a nevěnuje se jim moc pozornosti, k nikomu jsem si nevytvořila vztah. Třičtvrtě knihy tak trochu nuda, pořád nějak jdou a bojují, zase jdou a bojují. Líbilo se mi hodně různých nestvůr. Celkově jsem knihu neměla nutkání pořád číst, nějak mě to nenapínalo a nebyla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě překvapil a docela i bavil.

01.11.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Taková klasická romantická knížka

07.10.2022 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Knížka patří k těm lepším z této série. Mohlo tak být trošku více zvratů a napětí, ale ve finále to bylo dobrý. Když se tyto knížky prokladaji jinými knížkami, tak je to v pohodě. Za sebou se určitě číst nedají, to pak je na jedno brdo.

30.09.2022 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Kniha se mi líbila moc, i když jsem jí čekala trochu více akčnější. Je to spíš román a abych řekla pravdu, tak mi to ani jako scifi tolik nepřišlo. Trošku mě zklamal úplný závěr, kdy jsem se zklamala v některých postavách a i v úmrtích. Nicméně i přesto všechno si ode mě 5 hvězdiček tato kniha zaslouží a někdy si ji přečtu znovu.

28.09.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Trapné, laciné a hloupé. Bez jakéhokoliv náboje a nápadu. Tohle téma, kdy pannu sbalí milionář, který předtím střídal holky jako ponožky, už je tolikrát ohrané. Jsou daleko lepší romantické knížky než toto.

13.09.2022 1 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Byla jsem naprosto spokojená. Celý příběh napínavý, pořád se něco dělo. Mám ráda post-apo a tyhle knížky od Darcy Coates mi opravdu sedly. Její strašidelné domy už jsou trochu na jedno brdo, ale je vidět, že umí psát i jiné knížky, i když příšery tu jsou také.

10.09.2022 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Prvně jsem viděla film, že to bylo podle knížky jsem se dozvěděla až po dlouhé době. Ve filmu jsem si dlouho nebyla jistá, jak to skončilo, u knihy mi to přijde více vše jasné. Knížka mě rozhodně nezklamala, sice je škoda, že jsem věděla, jak to bude probíhat díky filmu. A film je knížce opravdu hodně podobný, i když závěrem ve filmu jsem si jistá nebyla. Akorát je mi z toho příběhu a konce dost smutno, není to zrovna nejvíc optimistická knížka.

03.09.2022 4 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Moc zajímavá knížka, popravdě jsem vůbec neměla tušení, jak moc špatné to v Afghánistánu je. Samozřejmě vím, co všechno jim islám zakazuje a přikazuje, ale nevěděla jsem, jaký mají na to názor Afghánci. V knize je hodně jmen, je těžké se v tom orientovat, ale vzhledem k velikosti jejich rodin to jinak nejde.

10.08.2022 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Za mě dost zajímavý námět knížky. První půlka se trochu vlekla, druhá se dost rozjela a začala se rozplétat zápletka. Bavilo mě přemýšlet spolu s hlavní postavou o tom, co se děje.

18.07.2022 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nebylo to špatný, akorát dějová linie s Panem Nezávazným mi tam přišla navíc. Kdyby v knize nebyl, tak by to vůbec nevadilo si myslím.

06.07.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Když porovnám jeho knihy, tak 1. Marťan, 2. Spasitel a 3. Artemis. Mark Watney je sympaťák a jeho osobnost tomu dala prostě šťávu, kdyby zvolil jiný charakter, nebylo by to ono. Ale je to takový hodně americký, trošku až moc, ale 5 hvězdiček nechám.

26.06.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Příběh mě bavil, i když Jazz není zrovna nejideálnější hlavní hrdina, má plno svých much, tak i díky tomu mi byla moc sympatická. Ty technické záležitosti mě tolik nebrali, něco bylo lehce pochopitelný, ale plno jsem toho nevnímala a vypouštěla. Jinak jak už tu někdo psal, úplně taky nevím, proč tolik lidí v Artemis bydlí - jí hnusný jídlo, bydlí v rakvích a uživit se není jednoduchý - což jsou věci, na kterých nám záleží snad nejvíc.

10.06.2022 4 z 5