AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Mně to úplně nesedlo. Je to docela jiné, než na co jsem od Wake/ Caplinove zvyklá. Většinou od ní knížku přečtu během dvou dnů a tady mě to úplně tolik netáhlo. Hodně mě asi odrazovala Viktorie, já bych osobně byla daleko víc asertivní a nenechala si líbit ani třetinu toho, ale tak to by knížka skončila ani ne v půlce :D

05.05.2024 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

I druhý díl je fajn detektivka. Líbí se mi všechny hlavní postavy, určitě budu v sérii pokračovat dál.

25.04.2024 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak nějak jsem věděla odkud vítr vane hned od začátku, ale i tak mě to bavilo. Určitě budu pokračovat v sérii dál.

10.03.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Knížka neurazí, ale není to úplně pro moji věkovou kategorie

10.03.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Mně se kniha opět líbila a přečetla ji v podstatě na jeden zátah

28.12.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Asi na povídky moc nejsem. Bylo to hodně rychlé shrnutí příběhu, o kterém by se dalo napsat daleko víc a bylo to tedy hodně uspěchané.

30.10.2023 3 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Samozřejmě předvídatelný děj, odhadla jsem v podstatě vše, co se zásadního stalo. Ale tyhle knížky se čtou kvůli odpočinku a romantice... příběh i postavy byly fajn, celkově mi byla knížka sympatická:)

28.10.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Mě knížka bavila, ne že bych si z toho vyloženě sedla na zadek, ale byl to fajn lehký horor, trochu scifi a řekla bych, že to byl i docela originální koncept.

05.10.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kniha srovnatelná s těmi předchozími

26.09.2023 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Bylo to hodně pohádkové ale čtivé. Měla jsem teda dost problém si pamatovat jména a pak si je i spojit, když se v dalším příběhu vyskytlo znovu.

17.09.2023 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Podobné jako první díl, tohle bylo fakt hodně krátké, bavilo mě to.

17.09.2023 3 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Fajn oddechovka

17.09.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) Nevím no. Všichni říkali, že je potřeba vydržet první půlku knihy, že se to pak rozjede. Vydržela jsem celou knihu a za mě teda nic, jen zklamání. Už několikátou knihu z této série si říkám, že další strašidelný dům už ne, že už to není ono, ale vždycky se nechám nachytat a moje naivita, že tahle bude třeba lepší, je silnější. Jako v duších se nevyznám, ale bylo mu za mě připsáno až moc "živých vlastnosti" - bojí se smrti, nemůže popadnout dech, zvrací, dusí se... mě to prostě nebavilo, zajímavé bylo, že hlavní postava je duch, Sára byla fajn, ale jinak mi to vůbec nic nedalo.

08.09.2023 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Je to fajn knížka, příběhy docela ze života. Jediný, co mi vadilo, že to mohlo být zasazený do obyčejnějších rodin, a ne nejlepší plastický chirurg, nejlepší fotbalista, nejlepší moderátorka, nejlepší modelka,...

27.08.2023 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byla to fajn oddechovka. Podobný styl jako Saturnin. Jediné co mi trochu vadilo, byli otravný Josef a otec, kteří furt fňukají a už to chvílemi bylo otravné.

24.08.2023 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tyhle skutečné příběhy jsou skvělý. Člověk se toho pak nenásilným způsobem hodně dozví. Tady například o mormonech, i když ve fanatické podobě, o psychologii, psychiatrii, filosofii, historii a dalších věcech. Taru moc obdivuji, že vše sama zvládla a nevzdala to. Vůbec si to nedokážu představit, jakou musí mít člověk vůli a neuvěřitelnou disciplínu, ještě ke všemu když studovala tak, aby dostala prospěchová stipendia a to s minimálním nebo spíš prakticky žádným předchozím vzdělání.

30.06.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Zjistila jsem že tuto sérii čtu od konce, ale nevadí :)

28.05.2023 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Dobře se u toho relaxuje a vypne hlava

28.05.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pro odpočinek dobrý

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Tohle mě bavilo :). Hlavně se na začátku nenechat odradit tím, že je tam celkem dost postav, vcelku rychle se v tom člověk zaběhne. Ze začátku jsem očekávala tedy více mrtvol, ale myslím, že to dopadlo správně a v podstatě happy endem. Na knížce se mi líbilo, ne že by se tam každý úplně našel v nějaké postavě, ale ty příběhy jsou docela reálné a ukazují, že každá skvělá rodina má své problémy.

19.03.2023 5 z 5