AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tuto knihu jsem četla už někdy v 6 letech, kdy poprvé v Česku vyšla. Od té doby jsem ji četla ještě minimálně 10 krát a filmy jsem viděla snad ještě víckrát. Teď jsem si ji znovu asi po 10ti leté pauze přečetla a dobře jsem udělala. Jak člověk zná filmy v podstatě z paměti, zapomene na spoustu krásných detailů a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla celou sérii znovu přečíst. Trochu mě mrzí, že ty filmy znám tak dobře, že si u toho spíše představuji film, než aby pracovala moje představivost, ale co se dá dělat

28.02.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Drákula patří mezi mé top knížky, které čtu pravidelně znovu a znovu. Na Dracul jsem se moc těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Děj byl čtivý. Jednu hvězdičku jsem musela strhnout, protože Drákula je prostě jedinečný a ve srovnání s ním bych prostě této knize dát 5 hvězdiček nemohla.

01.02.2021 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

První část knihy se dost vlekla. V podstatě celá kniha je jen vyprávění a deník, chybí mi více rozhovorů, které by více udrželi pozornost a kniha lépe plynula. První polovinu jsem četla opravdu dlouho. Naopak posledních 100 stran mě opravdu chytlo a byla jsem napnutá, co bude dál, ale ten konec? Pro mě velké zklamání. Po přečtení této knihy jsem si uvědomila, že vlastně konce všech Glukhovskyho knížek, co jsem četla, si vlastně nepamatuji, protože mi prostě jeho konce nesedí.

V knize se prolínají různé světy - fantasy, Mayové, současná Moskva. Musím říct, že takovouhle knihu jsem četla asi poprvé, není to zrovna moje oblíbená četba, ale Metra jsem měla fakt ráda a Soumrak jsem dostala jako dárek. Když jsem knihu otevřela, vůbec nic jsem o ní nevěděla a sama bych si ji nevybrala. No a rozhodně ji už ani znovu číst nebudu ;)

23.01.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě skvělá knížka. Ano, je zde plno nepravděpodobných náhod, ale to mi nevadí. Není to šílené přeslazená knížka, i když happy end je. Je to i dost na zamyšlení, že je třeba si šťastných chvil vážit. Četla jsem knížku už podruhý a pokaždý jsem začala z jiné strany a z obou stran je to jiný zážitek, i když u Veroniky bych stála ještě o pár stránek víc, abych si ten happy end mohla více užít.

18.12.2020 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

V první půlce knihy jsem si říkala, že je to celkem nuda, malinko drsnější detektivka, ale nic zas tak moc zábavného. Pak přišla druhá polovina a to se to rozjelo a já byla nadšená. Mám ráda horory, detektivky, psychologii, takže to byl opravdu můj šálek kávy. Nevím, jestli se podívám i na film, jsem strašpytel :D ale kniha super a už se těším i na poslední díl, co mi zbývá, na Hannibala.

09.11.2020 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Skvěle vykreslené postavy, v závěru knihy velký zvrat, ale celkově jsem děj čekala zajímavější. Přijde mi, že je to spíše o charakteru postav, ale děj by mohl být lepší. Čekala jsem v průběhu více vražd, v podstatě tam byla jen jedna a zbytek byl o vyšetřování a o historii Draka. Jsem trochu zklamaná, že to nebylo více psycho, možná je to tím, že tyhle tipy knížek čtu ráda a už mě jen tak nebo nedostane... Ale určitě si přečtu všechny knížky ze série

12.10.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Nebyla to špatná knížka. Čekala jsem duchy, ale byly zde jen jako kulisa, to mě trochu zklamalo. Nápad a příběh se mi ale líbily. Hvězdičky strhávám za to, že jsem doufala, že opět budou duchové v hlavní roli a že knížka byla až moc krátká, četla se dobře, takže za necelý den už zase nemám co číst :D

02.10.2020 3 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

(SPOILER) Zrození jsem si ze série přečetla jako první, chtěla jsem to mít chronologicky seřazené. Knížka byla dobrá, ale orientace v ní trochu horší. Ztrácela jsem se občas ve jménech i v jakém období se zrovna děj nachází. Zabití Míši bylo hodně smutné a nechutné. Nicméně ostatní vraždy mě až tak moc nebrali, byli to všechno lidé, kteří si to zasloužili. Těším se však na ostatní díly a doufám, že se dočkám pořádného masakru

12.09.2020 3 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Hodnotím knížky většinou podle toho, jak rychle ji přečtu, tzn. jak se od ní nemůžu odtrhnout, jak dobře se čte. Tuhle jsem přečetla za den a kousek, což u mě není zvykem, trvá mi to třeba dva týdny :D romantiky moc nevyhledávám, ale tahle mi prostě sedla. Chtěla jsem vědět, jestli bude happyend, tak jsem hltala. Hvězdičku strhávám za to, že to občas už bylo trošku moc naivní a i když jsem neslyšela žádné zvuky, tak už mě někdy zvuky hlavní postavy štvaly. Nedovedu si představit, že by to mohl být i reálný příběh, ale to mi nijak v knížce nevadilo.

08.09.2020 4 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Bylo to dobrý, ale první díl mě nadchl tedy víc. Přišlo mi to dost předvídatelné, příběh byl dobrý, ale nějak mě tam nic nepřekvapilo. Konec opět otevřený, takže samozřejmě si hned budu muset přečíst třetí díl až vyjde.

04.09.2020 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Ten konec mě teda překvapil. Čekala jsem úplně jiný konec a jiného záporáka. Tahle knížka od Fieldingový mě opravdu tím koncem dostala. Líbala se mi celá knížka, ale to rozuzlení prostě nemělo chybu

21.08.2020 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Knížka byla fajn. Abych moc neprozradila děj, tak první pachatelka se mi nezdála až od začátku, druhého jsem tedy vůbec netipovala. Škoda že Fieldingová jede pořád ten samý mustr, vždy se jedná o nějaký trestný čin, který spáchal někdo, kdo vypadá zcela v příběhu nevinně, vždy už od začátku se pak na tyhle "nevinné" postavy soustředím a odpoutává to pak trochu pozornost od děje.

06.08.2020 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Čekala jsem víc, popis knihy mě zaujal, obsah už tolik ne. Celý děj bylo dost monotónní, styl vyprávění byl zvláštní, na mě tam bylo málo přímé řeči a moc vyprávění. Konečně se trochu něco začali dít na konci knihy, ale žádné rozuzlení se mi v podstatě nedostalo. Dalo by se na tom více zapracovat a mohla by to být za mě super knížka, ale takhle mi přišla taková nijaká

29.07.2020 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po dlouhý době jsem vzala do ruky detektivku a ještě tu, kterou jsem měla vyhlídlou dlouho. Byla to fajn změna. Trochu jsem se ze začátku ztrácela v příběhu i v postavách. Vraha jsem si tipla už od začátku, ale i tak mě knížka překvapovala do poslední stránky. Trochu jsem nepochopila epilog, pokud mi ho někdo vysvětlíte do zprávy, budu ráda :D

03.07.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka přečtená v podstatě na jeden zátah, četla se skvěle. Bála jsem se dost, příběh byl skvělý, zase zasazený trochu jinak než předchozí knihy. Zatím se mi líbila nejvíc z těch co autorka napsala. Trošku jsem čekala jak to celé dopadne, nicméně úplný konec mě malinko zklamal, ale zároveň i potěšil, už jsem byla na špatný konec připravená a nakonec z toho byl happyend. Ale to je prostě styl autorky

08.06.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Já nevím, i když mám Kingovi knížky ráda, spíš teda ten nápad tě knížky, tak se mi vždycky čtou hrozně špatně. I když má knížka víceméně málo stránek, tak mi trvalo strašně dlouho ji dočíst. Zajímal mě spíše konec té knížky, než děj samotný, musela jsem se k čtení někdy i nutit. Druhá část knížky byla o poznání lepší. Celkově i ten příběh se mi líbil, ale prostě se mi to čte blbě

03.06.2020 3 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Horor?! Za mě teda určitě ne. Možná tak posledních 20 stránek horor trochu připomínali. Nechápu, jestli to byl pokus o duchařskou knížku, kde figuríny v obchodech si vyměňují sami oblečení, jsou tam duchové, kteří ale pro příběh nemají vůbec žádný význam. Celkově příběh mi přišel, že nemá v podstatě žádná vyvrcholení, až úplně na konci a tak se knížka dost vleče. Čekala jsem něco napínavějšího, dočetla jsem asi jen ze zvyku. Dokonce přemýšlím, že knížku prodám dál, protože takovouhle kravinu už určitě číst znovu nebudu a to knížka ráda sbírám... Existuje mnohem víc napínavějších hororů, duchařin, tohle možná mělo zase jiný nápad, ale celkově to dohromady prostě nesedlo

12.04.2020 odpad!

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Na Ameriku tenhle příběh asi sedí. U nás by to bylo asi trochu o něčem jiným, většina z nás nemá doma zbraň, kdežto v Americe víceméně každý, takže by to nebylo zřejmě tak vyhrocené. Mně se příběh líbil, dost jsem si u něj pobrečela, i když celou dobu autor vlastně napovídá, jak to dopadne. Přemýšlím, jestli si přečíst i pokračování, i když má o dost horší hodnocení...

03.04.2020 4 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Za mě skvělý příběhy ze života. Často jsem se u knížky smála, ale i brečela. Sleduju pana Bernadského i na Instagramu a vždy jsou jeho příspěvky hodně srdečné a milující. I když mě knížka strašně bavila, tak některé momenty jsem asi správně nemohla ocenit, jelikož jsem nebyla přímo u té situace, a proto mínus za jedna hvězdička, že mi trošku některé příběhy přišly o ničem. Ale dohromady jsem moc nadšená a i krásnými obrázky ;)

17.03.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Je to pohodová knížka, ale nic světoborného... Takových 50 odstínů šedi v bledě modrém. Celý průběh je od začátku jasný. Tyhle všechny knížky jsou jak přes kopírák, ale na odpočinek a relaxaci fungovala dobře

16.03.2020 3 z 5