Šepoty a lži

Šepoty a lži https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1893/bmid_sepoty-a-lzi-7P2-1893.jpg 4 366 76

Ošetřovatelka Terry je hezká, ale osamělá. Stýká se jen s pacienty v léčebně. Její stereotypy změní nová podnájemnice. S temperamentní Alison objevuje nové radosti - večeře, nákupy, přátele. Na obzoru se objeví i jistý zajímavý muž. Jenomže pak Terry začnou pronásledovat anonymní telefonáty. Alison se změní, jako by po něčem pátrala. Události vrhnou Terry do nejistoty a strachu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Whispers and Lies , 2002

Adriena838772
26.09.2023 5 z 5

Strašně moc dobrá knížka a hodně napínavá a moc se mi to líbilo

m_martina
21.09.2023 4 z 5

Knihy od Joy se čtou dobře snad vždycky. Stránky jen letí a já se od čtení nemůžu odtrhnout. Jenomže u této knihy jsem trochu na vážkách. Konec mne sice opravdu překvapil, ale nebyla jsem s ním úplně spokojená. Možná jsem si ho představovala nějak jinak. Za to tedy o hvězdu méně.

85098211
28.12.2022 4 z 5

Tato autorčina kniha byla opravdu dlouho hodně dobrá ;-). Čtenář se seznámí s ošetřovatelkou Terry a její mladou nájemnicí Alison. Nejdříve se všechno zdá být zalité sluncem, obě ženy si rozumí, ale postupně do jejich životů začnou zasahovat další lidé - hlavně ze strany Alison. Terry se také seznámí s jedním sympatickým mužem a doufá, že by se na ni možná mohlo usmát štěstí? Jenomže po určité době se věci pomalu mění a Terry se domnívá, že ji někdo pronásleduje. V té době (mimo jiné) umírá i jedna z jejích oblíbených pacientek a nic už nikdy nebude takové, jaké to bylo doposud...
Kniha je opravdu neskutečně čtivá, jen těžko jsem ji odkládala. Ale na závěr dojde k velkému překvapení a ke zvratu o celých 180 stupňů a všechno, čemu jsem do té doby věřila, bylo úplně jinak. A právě tohle a také poměrně tragický konec knihy mi nesednul. Za to tedy jednu hvězdičku ubírám, ale na autorku nezanevřu a časem si určitě další její knihu přečtu.

kadgam
24.08.2022 4 z 5

Prekvapenie na konci som čakala, no aj tak to bolo nečakané. Mám viac otáznikov na ktoré som nenašla odpovede a viac vysvetlení ktoré urobili knihu napinavou.

Alienn
11.04.2022 5 z 5

Autorku mám ráda, čtu všechny její knihy a tato rozhodně patří k těm povedenějším. Vždy obdivuji, jak nádherně umí vykreslit postavy, až máte pocit že je vlastně znáte. V této knize velmi překvapivý závěr, to autorka umí. Velmi doporučuji.

Aleh
19.02.2022 4 z 5

Zase úplně jíná Joy Fieldingová. Spisovatelka umí překvapit. Poměrně pomalý rozjezd, ale na konci to graduje překvapivým a nepředvídatelným rozuzlením. Napínavá, zajímavá, čtivá, místy dojemná a překvapující.

Rania
22.06.2021 5 z 5

Tak tohle jsem fakt nečekala od spisovatelky spolu s Jane utíká nejlepší. Spisovatelka mně dostala

sonkovaj
30.04.2021 5 z 5

Moc hezká detektivka.
Ta se opravdu autorce povedla.
A příběh byl hodně uvěřitelný, protože vím z vlastní zkušenosti, že toto se lidem v pomáhajících profesích opravdu může stát.
A zase taková výjimka to nebývá....

edith79
29.04.2021 4 z 5

Pro mě jedna z nezapomenutelných knih od Joy. Mám strašně ráda ty její překvapivé konce a v této knize je rozuzlení opravdu nečekané a zaslouží si pochvalu.

Zlatinka.Emilly
18.04.2021 5 z 5

Co se týká obsahu knihy, tak jsem čekala pravý opak, zarazil mě ten konec. Zase jsem si musela připustit, že nelze nikomu věřit. Není člověk takový, jakým se jeví a právě u profese zdravotnice mě velice zklamalo, že se strana obrátila. Taky mě zaráží, jak jsou čtenářky nadšeny z toho, že je příběh morbidní. Jako by se ze světa pomalu vytrácela důvěra a laskavost. Přesto dávám pět hězdiček, za styl psaní, protože se kniha četla moc hezky. Jen mě přesvědčila o tom, že si u druhých lidí dort (nejenom dort) nedám.

boeink
03.01.2021 4 z 5

Při čtení jsem dlouho měla pocit, jako by to snad ani nebyla Fieldingová. Zhruba v půlce to najednou bylo ono, začalo to mít spád, na jaký jsem u ní zvyklá. Jsem ráda, že jsem nečetla komentáře tady, takže jsem byla opravdu překvapená, jak to všechno dopadlo. Kniha se čte lehce, jednu hvězdu ubírám za přece jen rozvláčnější začátek.

AndulinaU
21.08.2020 5 z 5

Ten konec mě teda překvapil. Čekala jsem úplně jiný konec a jiného záporáka. Tahle knížka od Fieldingový mě opravdu tím koncem dostala. Líbala se mi celá knížka, ale to rozuzlení prostě nemělo chybu

dulenka
30.03.2020 4 z 5

šílená žena dělá šílené věci, bohužel i takové jsou na světě a je fajn se s nimi nesetkat

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

sestricka1
21.10.2019 5 z 5

Výborná kniha, přečtena jedním dechem. Byla jsem velmi překvapená z vývinu děje, autorce se podařilo mě naprosto zmást a hodně dlouhou dobu vést mé myšlenky úplně jiným směrem. Doporučuji ke čtení.

cori
17.10.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla. Dost se na ní podepsala necitlivá matčina výchova. Rozuzlení bylo dost šílené a zabijácké.

zimolka
09.10.2019 5 z 5

Další z těch velmi dobrých knih.Opět jsem byla v závěru překvapená.

Živýčlověk
07.05.2019

SPOILER. Kniha o tom, jak lidi, kterým se v životě nedostalo dost lásky nikdy lásku nezažijou, protože nevěří, že by je někdo mohl mít rád. A i kdyby jim láska jednoho dne zaklepala na dveře a upřímně se jim nabídla, stejně ji zabijou, protže nikdy neuvěří, že by je někdo mohl mít rád. A tak vytrvale ničí to, co nejvíc potřebujou. Hlavní hrdinky mi bylo strašně líto. Od prvních stránek jsem tušila, že vrah je ona a nemá šanci na štěstí, přestože by si ho tak zasloužila. Proto se mi kniha špatně četla. Nemám ráda, když je hlavní hrdina padouch. Její situace byla zoufalá a bezútěšná. Stojí za přečtění.

Januli
22.04.2019 4 z 5

Takový závěr jsem opravdu nečekala. Knížka se mi Líbila.

pingu1
05.03.2019 5 z 5

Terry pronajala chatku a teď se bojí o svůj život ... Napínavá knížka s naprosto nečekaným koncem :-)