Slepá ulička

Slepá ulička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488825/bmid_slepa-ulicka-I0P-488825.jpg 4 276 76

Uprostřed dusné červencové noci bude někdo v této nenápadné slepé uličce zastřelen. Ale kdo? Maggie, manželka Craiga, který nedokáže naplnit její očekávání? Nebo snad Nick, uznávaný onkolog, či jeho žena Dani, stejně tak ceněná zubařka? A co Julia, starší vdova, k níž se nedávno přistěhoval problémový vnuk? Olivia s manželem Seanem? On nedávno přišel o práci v reklamce, je v depresi a pije. Novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je v krizi, protože Aiden není schopen čelit své dominantní matce. A co se asi stane, když se Heidi spřátelí s Juliiným vnukem? Všichni skrývají tajemství. Každý má své nezacelené jizvy. A všichni mají přístup ke zbrani…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

Cul-de-sac , 2021

Silwinka87
23.04.2024 4 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo..Knížka byla napínavá, čtivá.. Celou dobu jsem přemýšlela, ve které rodině to vygraduje k výstřelu. Adeptů tam bylo požehnaně! A přitom, taková klidná a tichá ulice.

Hanuja
10.03.2024 4 z 5

Děj se odehrává v celkem uzavřeném prostředí. Ve slepé uličce. Probírají se sousedské vztahy, rodinné vztahy i vztahy rodičů a jejich dětí. Všichni vlastně vědí, že se navzájem lžou. Fungují však mezi sebou dál.Až teprve na konci knihy se slepá ulička otevře. Kniha se četla dobře, měla krátké kapitoly. Ovšem napínavý rodinný drama to pro mne nebylo.

evask
19.02.2024 4 z 5

Knížka se hezky četla. Krátké kapitoly. A pořád trochu napětí. Ovšem konec mě zklamal.

Prateri
10.01.2024 5 z 5

Zajděte si do Slepé uličky. Většina obyvatel o setkání nestojí. Za dveřmi pěti domů se skrývají starosti a skrývají se tam také zbraně. No ano, jedna zbraň vystřelí. Přečtěte si proč. Bylo to zoufalství, nebo nenávist, nebo potřeba peněz? Náhoda?
***** .

Dandulka
14.11.2023 5 z 5

Skvěle napsáno. Po letech jsem autorku znovu objevila a mám velikou radost. Krásně se proplétají osudy hlavních postav.

niknikita
01.11.2023 5 z 5

Slepá ulička vás od začátku až do samého konce nepřestane bavit. Všechny postavy jsou jako vystřižené ze života, krátké kapitoly nabité událostmi a přesně jak to už napsala moje kamarádka hanča34: jediný problém je, že kniha končí a vy to nechcete...

ronave
27.10.2023 5 z 5

Prostě Joy, knížka skvělá od začátku do konce. Na začátku se seznámíte s pěti rodinami, jejichž příběhy se postupně rozvíjejí a prohlubují. Dá se říct, že jsem věřila spisovatelce každé slovo, jak vše bylo skutečné. Celou dobu jsem si říkala, kdo tak asi bude vraždit, ale vše vyvrcholilo až na konci. Největší plus knížka nese v tom, že se dozvíte, co se stalo se všemi postavami v příběhu - nesnáším totiž otevřené konce.
Hurá do čtení další báječně knihy od báječné spisovatelky.

Kocourek
01.10.2023 5 z 5

Dobré počtení. Napětí se pomalu stupňovalo. Příběhy jednotlivých rodin se zaplétaly. Kdo nakonec použije zbraň? Je prima, že příběh nekončí jen tím výstřelem...

aloe
27.08.2023

Hodne me rusil dost odflaknuty preklad. Mnoho vet a obratu me hodne tahalo za usi. Pribeh je celkem banalni, cekala jsem vetsi napeti.

lenny_prague
27.08.2023 3 z 5

Od Joy jsem cetla lepsi pribehy, cekala jsem vetsi spad a napeti. Dlouho mi trvalo se zacist a knihu jsem odkladala ale porad je to ma milovana Joy a jeji knihy budu cist dal :)

Hella
21.08.2023 4 z 5

Čtivé, věrohodné, zábavné ve smyslu od čtení neodtrhnutelné. Zkrátka Fieldingová ve své vrcholné formě.

VeronikaSas1
17.08.2023 3 z 5

Od Joy máme všechny knihy. A toto je první kniha, u které nemohu dat 100%. První půlka se mi moc dobre nečetla, zdálo se mi zbytečně vse natahle. Druhá půlka byla mnohem lepsi. Už mám nachystanou Hospodyni.

Blanka586
13.08.2023 5 z 5

Skvělá knížka od mé oblíbené autorky!

Kanylka
11.08.2023 3 z 5

Od autorky první kniha a musím říct, že mě bavila, díky

SimonaP
06.08.2023 4 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá, nešla jen tak odložit. Trošku neuvěřitelné, že by se v jedné uličce sešlo tolik divných lidí, ale tak bez toho by nešla napsat tato kniha, že.

MalejTucnak
05.08.2023 4 z 5

Další skvělá kniha od mé nejoblíbenější autorky. Vypráví příběhy obyvatel slepé uličky s tragickým koncem jednoho z nich.

hanča34
05.08.2023 5 z 5

Problém s knihami od Fieldingové je ten, že ji jednou dočtete. A to nechcete.

Olous1
30.07.2023 3 z 5

Po pravdě řečeno postavy v této knize mě opravdu rozčilovaly. Kniha nebyla špatná ,ale že by mě bavila tak to ne. Sdílím stejný názor jako má knižní přítelkyně Pája699. Kniha dočtena,ale s velkou námahou.70%.

Pája699
25.07.2023 3 z 5

Uprostřed červencové noci bude někdo ve slepé uličce zastřelen...kdo to bude? Noo upřímně po přečtení cca 100 stránek by si to zasloužili skoro všichni :-D

Sympatický a k srdci mi nepřirostl vážně nikdo. Skoro ke všem bych měla výhrady a jsem vůbec ráda, že jsem knihu dočetla dokonce.

Začátek mě moc nenadchl, až cca od poloviny knihy to začalo být trošku zajímavé. Asi jsem upřímně čekala od knihy něco jiného......

Kdo onu osudnou kulku schytal? Překvapená jsem nebyla.....dalo se to čekat...a ta osoba si jí vážně zasloužila....

JitkaHambi
24.07.2023 4 z 5

Přečteno za týden na dovolené,koupeno do čtečky knih.Taková oddychovka, moc se mi to líbilo.Sledujete osudy lidí z jedné uličky a zjistíte, že něčí život za zavřenými dveřmi je úplně jiný, než jak ho vnímáte vy.Vše takové skvěle propojené.Opravdu zajímavě psané, ale tento styl se mi líbí.