Slepá ulička

Slepá ulička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488825/bmid_slepa-ulicka-I0P-488825.jpg 4 282 282

Uprostřed dusné červencové noci bude někdo v této nenápadné slepé uličce zastřelen. Ale kdo? Maggie, manželka Craiga, který nedokáže naplnit její očekávání? Nebo snad Nick, uznávaný onkolog, či jeho žena Dani, stejně tak ceněná zubařka? A co Julia, starší vdova, k níž se nedávno přistěhoval problémový vnuk? Olivia s manželem Seanem? On nedávno přišel o práci v reklamce, je v depresi a pije. Novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je v krizi, protože Aiden není schopen čelit své dominantní matce. A co se asi stane, když se Heidi spřátelí s Juliiným vnukem? Všichni skrývají tajemství. Každý má své nezacelené jizvy. A všichni mají přístup ke zbrani…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

Cul-de-sac , 2021

Pája699
25.07.2023 3 z 5

Uprostřed červencové noci bude někdo ve slepé uličce zastřelen...kdo to bude? Noo upřímně po přečtení cca 100 stránek by si to zasloužili skoro všichni :-D

Sympatický a k srdci mi nepřirostl vážně nikdo. Skoro ke všem bych měla výhrady a jsem vůbec ráda, že jsem knihu dočetla dokonce.

Začátek mě moc nenadchl, až cca od poloviny knihy to začalo být trošku zajímavé. Asi jsem upřímně čekala od knihy něco jiného......

Kdo onu osudnou kulku schytal? Překvapená jsem nebyla.....dalo se to čekat...a ta osoba si jí vážně zasloužila....

JitkaHambi
24.07.2023 4 z 5

Přečteno za týden na dovolené,koupeno do čtečky knih.Taková oddychovka, moc se mi to líbilo.Sledujete osudy lidí z jedné uličky a zjistíte, že něčí život za zavřenými dveřmi je úplně jiný, než jak ho vnímáte vy.Vše takové skvěle propojené.Opravdu zajímavě psané, ale tento styl se mi líbí.

Adhara
16.07.2023 3 z 5

Dobre rozohrané, začítala som sa s veľkou chuťou. Zhruba od polovice to ale začalo slabnúť. Napätie nestúpalo tak, ako by malo, gradácia slabá, emócie tiež čím ďalej tým slabšie a rovnako aj presvedčivosť. A tie sladké konce väčšiny dejových línií... čakala som skrátka oveľa dramatickejšie vyústenie. Fieldingová má aj lepšie knihy.

Andrea864
15.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která je čtivá, má napětí a spád. Musím říct, že mě moc bavilo, jak se spolu propojují a splétají životní situace a problémy všech obyvatelů a jak se postupně vyvíjí a ukazuje to, co vidět být nemělo. Od J. Fieldingové jsem přečetla hodně knih a tato mi připomíná starší tvorbu autorky, což je podle mého názoru jen dobře.

zazvorka
15.07.2023 4 z 5

Autorka měla dobrý nápad, který jí umožnil téměř veškerý text knihy vytvořit popisem problémů v několika rodinách. Bylo to čtivé, ale hodně šablonovité. Nicméně musím ocenit motivační pobídku, která čtenáře láká rychle se dobrat ke konci a zjistit, kdo vystřelí a kdo padne. Z mého pohledu byla oběť předvídatelná, ale přesto se mi četlo dobře. V závěru je v kostce shrnut vývoj událostí v životech všech aktérů, takže lze knihu zavřít bez dalších otázek. Dobré oddechové čtení, ale autorčina kniha "Jane utíká" u mne vede.

lenkaabooks
15.07.2023 4 z 5

Pět rodin, které si zažívají svá malá i velká dramata a jedno skončí střelbou. Paní Fieldingová nezklamala, pěkně jsem si početla.

jasmína
03.07.2023 5 z 5

Opět skvělá "stará dobrá " Fieldingová.

Už se budu těšit na její novou knihu Hospodyně

norrasun
01.07.2023 5 z 5

Fieldingová je moje oblíbenkyně dlouhá léta..dvě dekády to budou.. to to letí..obvykle shledávám u jejích knih jedinou vadu (a tento román není výjimkou) - a to, že už je příběh u konce :) Přesvědčivě vylíčené osudy a peripetie několika rodin, žijících v jedné uličce, mě tentokrát zcela pohltily, a to i zásluhou výtečně odvedené práce paní překladatelky Havlové, jež je zmíněna i v závěrečném autorčině poděkování..

kiraa
20.06.2023 5 z 5

Knížek s podobným tématem vychází momentálně mraky. Ale ne každý umí.
Čtvrti, kde žije několik rodin a kde jsou všichni tak trochu magoři a jeden před druhým docela dost tají. A taky předstírá. Úspěch, super job i dokonalýho partnera. Za zdmi se odehrávají menší i větší dramata. Lže se o sto péro, růžový tváře nemají nic společnýho s mejkapem a modrá není dobrá. Obzvlášť výživnej je doktorskej. V práci léčí, doma klečí. Manželce na krku.
Všude to bublá a všude ta srajda přeteče. Od toho jsou náhody i všímavý oči ukrytý za záclonou.
Ke konci jsem vyloženě sprintovala už jen proto, abych se dozvěděla, jestli ten odpornej hmyz někdo rozmázne kanadou po podlaze.
K Joy jsem se vrátila po hodně dlouhý době. A ráda. Jsou hvězdy, který nehasnou.

anovy64
19.06.2023 5 z 5

Očekávala jsem napínavý thriller, jak jsem u této autorky zvyklá, ale jednalo se spíše o psychologický román. Takže mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do knížky začetla. Hodně postav, v kterých jsem se trochu ztrácela, ale jednotlivé příběhy všech aktérů byly kvalitně propracované, takže nakonec jsem byla spokojena, i když se celkem dalo předvídat, jak jednotlivé osudy dopadnou.

katpas76
17.06.2023 4 z 5

Joy Fielding znám a čtu již více než 15 let. Zatím jsem nikdy nebyla zklamaná a nestalo se tak ani u románu Slepá ulička (který jsem četla nedlouho po románu Slepá mapa zvláštní náhoda).
V knize je mnoho výborně vykreslených postav, mnoho zbraní a mnoho důvodů k nenávisti, která může skončit vraždou. Autorka perfektně udržuje napětí a chuť číst dál a dál protože i v této knize je konec tím, co musíte vědět.
Vadilo mi velmi časté používání kurzívy v textu, nepřímé řeči a ve 3. čtvrtině mi kniha přišla zdlouhavá a zbytečně natažená. Tušila jsem tou dobou, že rozuzlení bude až v samotném závěru a zbývalo mi cca 80 stran do konce, které jsem chtěla přeskočit neudělala jsem to, četla jsem stránku za stránkou a nelituju, byla to čtivá a skvěle vystavěná kniha. Celkově tedy 4,5 hvězdy a rozhodně budu netrpělivě vyhlížet další autorčino dílo.

petronella1
15.06.2023 4 z 5

první polovina knihy mě moc nebavila, ale pak se to výrazně zlepšilo. Tak trochu jiná kniha od této spisovatelky

L.Helena
06.06.2023 5 z 5

Knihy této autorky čtu v průběhu let opravdu ráda. V poslední době jsem však narazila i na takové, které mě moc nezaujaly. Tato k nim však rozhodně nepatří, chytla mě prakticky od první kapitoly a s přibývajícími přečtenými stranami mě bavila čím dál víc.

Lenča727
27.05.2023 5 z 5

Fieldingová je stálice, čtu ji snad 20 let, není nic, co bych od ní vynechala a pokaždé se těším na novinku. Ona je úžasná vševědoucí vypravěčka, byť jsem tušila, kdo za střelbou stojí poměrně brzo. Ulička, ve které žijí rodiny, a každá má nějaký obrovský problém A čím víc nóbl, tím horší. Čtení každé její knížky si nesmírně užívám a když se začtu, nelze odolat. Přečteno za večer a dopoledne. Už se těším na Hospodyni.

ikul
19.05.2023 5 z 5

Pěkně vypečená ulice. V tomto příběhu nenajdete člověka, který by neměl zbraň a který by nechtěl někoho zabít. A tak jste stránku po stránce čím dál více zvědaví, kdy se nějaká ta mrtvola objeví. Moc hezky vymyšlené.

harena
07.05.2023 5 z 5

Další kniha mojí oblíbené autorky a moc pěkné počtení. Rodinné drama lidí, kteří žijí v jedné uličce je skvěle propracované, jednotlivé osoby jakoby žily vedle nás a proto jejich problémy a dramata prožíváme s nimi. Přečteno jedním dechem, příjemně ztrávený čas s knihou.

JustWomen
01.05.2023 5 z 5

Úžasné čtení, tak brilantně napsáno, jednoduchý děj ve slepé uličce a úplně mě to pohltilo. Způsob psaní, vykreslení postav a vztahů, zápletky, bez zbytečných vedlejších dějů a odboček.... prostě se klaním a jdu shánět ostatní knihy autorky.

emilieselden
30.04.2023 4 z 5

Skvělý psychologický román. Čtení jsem si moc užila. Postavy jsou dokonale vykreslené, všechny si pamatujete, nikdo se vám neplete. Fandíte jim nebo je nenávidíte. Tohle se prostě povedlo.

EvcaMat
28.04.2023 5 z 5

Skvělá, úplně jiná, než běžné detektivky. Joy Fieldingovou jsem četla poprvé, díky přítelkyni syna, která mi jí darovala. A byla to skvělá volba. Rozhodně nebyla má poslední.

Toňula
22.04.2023 5 z 5

Další výborná kniha oblíbené autorky.. Opět splétání osudů obyvatel jedné tiché uličky. Co se tají v jejich domovech a jaká tragédie změní jejich životy? Nechte se překvapit..