Slepá ulička

Slepá ulička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488825/bmid_slepa-ulicka-I0P-488825.jpg 4 281 281

Uprostřed dusné červencové noci bude někdo v této nenápadné slepé uličce zastřelen. Ale kdo? Maggie, manželka Craiga, který nedokáže naplnit její očekávání? Nebo snad Nick, uznávaný onkolog, či jeho žena Dani, stejně tak ceněná zubařka? A co Julia, starší vdova, k níž se nedávno přistěhoval problémový vnuk? Olivia s manželem Seanem? On nedávno přišel o práci v reklamce, je v depresi a pije. Novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je v krizi, protože Aiden není schopen čelit své dominantní matce. A co se asi stane, když se Heidi spřátelí s Juliiným vnukem? Všichni skrývají tajemství. Každý má své nezacelené jizvy. A všichni mají přístup ke zbrani…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

Cul-de-sac , 2021

Yanny
23.01.2023 3 z 5

Anotace Slepé uličky slibuje příběh podobný Shari Lapeně. Sousedství a jednu zastřelenou mrtvolu. Nicméně já v tom podobnost neviděla, ačkoliv si myslím, že je Fielding ještě lepší spisovatelka než Lapena.
Toto je psychologický román o spoustě lidských příběhů. Každý v této uličce má navíc doma zbraň a vy si nejste jistí, kdo to teda odskáče… A mrtvoly se dočkáte až úplně na konci, takže vás to drží v napětí, kdo vlastně zemře… ale na můj vkus je tam toho napětí bohužel málo.
Líbilo se mi, že zde autorka narazila na problematiku zbraní v USA - víte, že kdyby ji měl v Americe každý (i děti), tak pořád zbyde 67 miliónů zbraní, které jsou tam navíc?
Musím říct, že jsem měla opravdu problém se do knížky začíst a hlavně se zorientovat v postavách. Vlastně jsem se jména hrdinů nenaučila až do poslední stránky… :( ale pak když se o nich začalo mluvit, tak už jsem se chytala… ale opravdu skoro každou novou kapitolu jsem byla zmatená, o kom se teď zas mluví…
Na přebalu knihy máte hrdiny popsané, ale já ho s sebou nikdy nikam nenosím, takže jsem se pak už smířila s tím, že budu prostě číst dál a pak poznám, o kom je řeč. :D Tady by se rozhodně hodil popisek k postavám někam do knížky. Anebo si to tam prostě někam vypište… :) Ačkoliv jsem se kvůli tomuhle rozhodla trochu snížit hodnocení, po dočtení jsem byla opravdu smutná, že se s postavami musím rozloučit. Hodně z nich mi přirostlo k srdci. Řekla bych, že to bylo stylem podobné spíše Liane Moriarty. Rozhodně si umím představit, že by z toho byla dobrá minisérie na Netflixu… ale thriller to tentokrát opravdu není a já bych rozhodně doporučila jiné autorčiny knížky víc. I tak si ale myslím, že pokud máte rádi tato sousedská dramata, tak si knížku užijete. :)

jitkapeldova
18.01.2023 5 z 5

Opravdu skvělý psychologický román..
Většinou mě knihy z pohledu více postav mic neberou, ale tady to autorka tak dobře píše a postavy vykresluje, že jsem si knihu fakt užila a nemohla se odtrhnout..
Závěr mě nejen bavil, ale i mile překvapil, rozhodně doporučuji !

putpuda
17.01.2023 5 z 5

Knihu mohu jen doporučit;)
Mě chytla hned od začátku, dobře se mi četla. Propracované postavy i děj, na to jsme u Fieldingové zvyklí:)

Christie2020
12.01.2023 5 z 5

Koupila jsem si detektivku a získala jsem skvělý psychologický román. Úžasný popis postav a napínavý děj. Ne všechny postavy jsem si oblíbila, ale to asi ani není nutné. Strhující konec…který mě potěšil!

Šebestová3
09.01.2023 5 z 5

Ačkoli jsem po přečtení anotace od knihy čekala něco jiného, příjemně mě překvapila. Absolutně bych se nezlobila, kdyby byla třikrát tak dlouhá. Postavy naprosto skvěle vykreslené....bavilo mě sledovat jejich vývoj a sázet se o to, kam povede jejich další krok.

genduna
08.01.2023 4 z 5

Ze začátku trochu chaos v postavách. Moc sousedů, děti.... Poté se příběhy jednotlivých postav začnou zostřovat. Celkově příběh napínavý. Knihu hodnotím velmi kladně. Spisovatelka opět nezklamala.

Aneleh
05.01.2023 5 z 5

Tato spisovatelka je pro mě vždy zárukou perfektního a kvalitního čtení, které zaujme. Přečetla jsem od ní vše a žádnou knihou mě nezklamala. Obdivuju její dokonalou psychologickou propracovanost všech osob a hlavně ten způsob, jakým píše, s takovým jsem se u žádného jiného autora nesetkala. Úplně přesně víte, co se v každé postavě děje, proč tak jedná a jak uvažuje. Jasné a věrohodné - prostě dokonalé. I tento román se zaobírá rodinnými dramaty, která musí řešit hlavně ženy a která se běžně dějí. A i když třeba nekončí tak drasticky, je tu poukázáno na jejich šokující realitu, nutící k zamyšlení. Po celou dobu čtení si můžete tipovat vraha a že to vlastně může být kdokoliv, možná se i strefíte, jako se to povedlo mně. Tleskám Joy Fieldingové a doufám, že i přes její pokročilý věk se od ní dočkáme dalších skvělých příběhů.

Renike
05.01.2023 5 z 5

Byla to moje první kniha od autorky. Nevyhledávala jsem ji, dostala jsem k narozeninám. A nelituju čtení. Byla to napínavá, zajímavá a každou chvilku jsem čekala kdo koho odpráskne a ... dlouuuho jsem si musela počkat, ale dočkala jsem si :)
Byla to naprosto dokonale propracovaná do detailů. Nelze nic vytknout. Určitě dám šanci autorce a přečtu i další její knihy.

Elsasbooks
03.01.2023 3 z 5

Příjemný oddechový thriller. Dobře se čte. Za mě jsou i lepší knížky, ale svému účelu to posloužilo.

Imor
31.12.2022 3 z 5

V anotaci je napsáno - "Uprostřed dusné červencové noci bude někdo zastřelen", když jsem knihu četla, měla jsem pocit, že se snad postřílí všichni :-) Joy Fielding dobře vylíčila všechny postavy v románu a tak zvědavost, kdo kulce podlehne, vám nedá knihu odkládat.

hlenicka
29.12.2022 5 z 5

Fielding je záruka jistoty,že nevyberete špatně. Má dokonale popsanou psychologii postav, kde oslavuje ženské hrdinky. Tuhle jsem dostala na vánoce a za 24 hodin jsem mela dočteno. Miluju to! Tak úžasně propracované do puntíku,každá postava v knížce měla jak plusy tak mínusy a určitě si každý z vás vybral svého oblíbence. Nemůžu nic vytknout.

jeny-v
28.12.2022 5 z 5

Bravo paní Fieldingová, díky čtení Slepé uličky jsem se dostala do bodu varu tím, jaké se to sešly "kapacity" v Carlyle Terrace. Z pěti rezidencí bych ve dvou střílela a ve třech někoho vypráskala. Tak a teď vážně, kniha se čte velice dobře, děj napínavý a klíčové postavy jsou precizně vyprofilovány. V kapitolách se střídají osudy i střípky života obyvatel bohatší komunity a očividně se v každém domě schyluje k nějakému průšvihu. U konfliktů Maggie s pubertální dcerou jsem soptila, Olivie by měla mít svatozář v manželství se Seanem, Julie zase s vnukem Markem, u doktorů Wilsonových to jinak ani dopadnout nemohlo a vyřešení problému Aidena s Heidi mé podvědomí tušilo.
Ano, na konci roku opravdu kvalitní osobní výběr.

Alena1957
24.12.2022 5 z 5

Od Fieldingové jsem četla všechny knihy a ani tato mne nezklamala, napětí, rodinné vztahy, výborný román, těším se na další knihu.

ArwenAragorn
23.12.2022 5 z 5

81%

Jsou knížky od Joy Fielding, které se mi moc líbí, jiné mě zase příliš nezaujmou. Slepá ulička patří k těm prvním. Toto psychologické rodinné drama je velice čtivé, takže knížka se těžko odkládá. Autorka dokáže nádherně vykreslit postavy, prožíváte s nimi jejich příběhy i tajemství, které se snaží ukrývat. Tady jsem uhodla, která z osob byla zastřelena.
Přečtěte si tuto knížku, snad se Vám bude líbit tak, jako mně.

denisa4368
06.12.2022 5 z 5

Joy Fielding jsem poprvé objevila v knihovně, když mi bylo 16. Hned jsem se zamilovala do jejích psychologických dramat. V Slepé uličce tomu nebylo jinak, neskutečně mě to chytlo a bavilo do naprostého konce.

zuzana2599
14.11.2022 5 z 5

Psychologická rodinná dramata od Joy Fielding již řadu let mají místo v mé domácí knihovně. I proto jsem si nemohla nechat ujít její nejnovější román - Slepou uličku. Paní autorka je pro mne jakousi průkopnicí rodinných dramat a sousedských thrillerů, její knihy jsem doslova hltala, milovala jsem to napětí a adrenalin z jejích příběhů. Dnes už je trh přeplněn podobnými tituly, ale svého času byla Joy moje srdeční záležitost.
Slepá ulička určitě nezklamala. Po počátečním seznámení s jejími obyvateli jsem se ponořila do jejich problémů a čekala na závěrečné finále. A to přišlo opravdu až na posledních stránkách. Román se mi líbil a počkám si na další. Stará láska nerezaví !!!

boeink
06.11.2022 5 z 5

Joy je moje srdcová záležitost. Miluju její knihy. Pamatuju si na své první setkání s ní: vybírala jsem tradiční knihu pod stromek pro svoji mamku a otevřela jsem Jane utíká. Přečetla jsem si prvních pár řádků o tom, jak šla Jane koupit vejce a najednou zapomněla kdo je...no a od té doby mě má Joy v hrsti.
V nejnovější knize Slepá ulička rozehrává svoji klasickou vztahovou show, ve které má každý svého kostlivce ve skříni. Po počátečním zorientování se v tom, kdo je kdo, přes různá rodinná dramata směřujeme k onomu okamžiku, kdy má být někdo zastřelen. Nebudu nic prozrazovat, ale jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Těším se na další knihu!

Katuska88
26.10.2022 5 z 5

Mé první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední.
Román se mi velmi líbil. Napjatě jsem čekala na finále, i když se postupně vykrystalizovalo, koho se to zřejmě bude týkat. Kromě očekávaného dramatu v rodinách, jsem ovšem v románu našla i pár myšlenek k zamyšlení. A opět zas a znova je příjemné si připomenout, jak jsem se svou rodinou šťastná.