Slepá ulička

Slepá ulička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488825/bmid_slepa-ulicka-I0P-488825.jpg 4 282 282

Uprostřed dusné červencové noci bude někdo v této nenápadné slepé uličce zastřelen. Ale kdo? Maggie, manželka Craiga, který nedokáže naplnit její očekávání? Nebo snad Nick, uznávaný onkolog, či jeho žena Dani, stejně tak ceněná zubařka? A co Julia, starší vdova, k níž se nedávno přistěhoval problémový vnuk? Olivia s manželem Seanem? On nedávno přišel o práci v reklamce, je v depresi a pije. Novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je v krizi, protože Aiden není schopen čelit své dominantní matce. A co se asi stane, když se Heidi spřátelí s Juliiným vnukem? Všichni skrývají tajemství. Každý má své nezacelené jizvy. A všichni mají přístup ke zbrani…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

Cul-de-sac , 2021

GaleW
11.04.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, některé postavy byly sympatické, jiné naopak vůbec, prostě takový koktejl, jak už jsme u této spisovatelky zvyklí. Určitě stojí za přečtení, nudit se nebudete.

kosilka
29.03.2023 4 z 5

Kniha, jako ostatně všechny od Joy Fielding, se čtou úplně samy a jedním dechem. Psychologická propracovanost postav je vždy skvělá, všichni jsou uvěřitelní a připadají čtenáři tak známí, jako by sám byl jejich sousedem. V každé rodině je něco a každá rodina má své kostlivce ve skříni, tak to prostě je. U této knihy jsem v podstatě docela hodně dopředu uhodla, kdo bude střílet, i kdo bude oním zastřeleným, takže se v tomto ohledu žádné překvapení nekonalo, což mě trochu mrzelo. Napětí jsem v příběhu příliš nepociťovala, byl to normální, velmi dobře se čtoucí počin, ale to je tak celé, proto volím "pouze" 4 hvězdičky.

Georgine
21.03.2023 4 z 5

Kniha se dobře čte, ovšem postrádala od prvopočátku napětí,jak jsem tomu byla zvyklá z jejích předchozích titulů.

AndulinaU
19.03.2023 5 z 5

Tohle mě bavilo :). Hlavně se na začátku nenechat odradit tím, že je tam celkem dost postav, vcelku rychle se v tom člověk zaběhne. Ze začátku jsem očekávala tedy více mrtvol, ale myslím, že to dopadlo správně a v podstatě happy endem. Na knížce se mi líbilo, ne že by se tam každý úplně našel v nějaké postavě, ale ty příběhy jsou docela reálné a ukazují, že každá skvělá rodina má své problémy.

mirunda
15.03.2023 5 z 5

To byla jízda od které se nedalo odtrhnout. Joy je výborná při popisování a rozebírání postav. Kniha byla úžasná

beruska
10.03.2023 5 z 5

Příběh se mi moc líbil... Vždy jsem se těšila, až večer otevřu knihu a ponořím se do myšlenek několika sousedů jedné slepé uličky... Paní spisovatelku mám ráda a opět u mne zabodovala :) ...
Za mne rozhodně 5 hvězdiček!!!

Mandlevest
08.03.2023 5 z 5

Zase jsem se přesvědčila, že Joy je jenom jedna a v žánru rodinného dramatu těžko hledá konkurenci. A tato knížka je toho dokladem, začtete se okamžitě a těžko se Vám bude odkládat. Čtyři (navenek) spokojené rodiny a jedna nespokojená mladá žena, kterou opustil manžel, v domcích bez poskvrny, v tiché ulici tvaru podkovy. Ale klid je jen zdánlivý, bublá to a vře, každý z obyvatel se někam řítí, aby zjistil, že ta jeho cesta končí "slepou uličkou". Anebo je pro někoho z nich vysvobozením, případně cestou k nalezení sebe sama? Výborná znalkyně lidských povah a pohnutek, ne vždy bohulibých, Joy Fielding Vám nedá vydechnout až do samotného, napínavého konce. Užila jsem si ho znamenitě, včetně Poděkování, ve kterém Joy speciálně děkuje české překladatelce Mileně Havlové, to mě moc potěšilo a dojalo. Skvělá knížka, výborně propracovaná a vypointovaná. A samozřejmě, doporučuji.

KatyM.
08.03.2023 5 z 5

Další skvělá kniha mé oblíbené autorky. Tentokrát několik sousedů žijících vedle sebe a každý z nich má své tajemství ... Úžasná kniha, zajímavá zápletka, přečteno jedním dechem.

anezur33
06.03.2023 5 z 5

Oblíbená spisovatelka.Zajímavá zápletka jako vždy.

biairicia
28.02.2023 4 z 5

Opět super knížka. Joy je prostě taková jistota. Hodně postav, ale tak dobře napsané, že se v nich člověk neztratí. Při představě, s čím vším se možná potýkají naší sousedi, až mrazí. Člověka to opravdu vtáhne do děje a přenese na něj jednotlivé emoce.

PetraDD
27.02.2023 4 z 5

Moje prvni kniha od autorky a bohuzel to asi nebude muj salek caje
Nechci kvuli tomu davat nizsi hodnoceni, protoze je to muj subjektivni nazor, ona pise skvele, jen sem si nejak neuvedomila, ze je to spis ,,jen” roman. Cekala jsem neco jako psychologicke drama, coz kniha rozhodne neni. Je to vlastne pouze vypraveni deje

soukroma
22.02.2023 4 z 5

Fieldingovou jsem hodně dlouho nečetla, takže jsem byla zvědavá, jak se mi bude líbit. Je to autorčin 29. román, jak neopomene zmínit v závěrečném poděkování, a je to znát. Své řemeslo zná skvěle. Nesmírně čtivé, pečlivě vystavěné.
Hned na první stránce přiblíží komorní prostředí pěti domů ve slepé uličce. V nich žije vzorek snad celé možné (bílé) populace současné středostavovské Ameriky. Tento úvodní přehled se hodí, pokud se někdo začne ztrácet v postavách a zejména dětech...
A rovněž v samotném úvodu nastíní, co se nakonec (opravdu až na posledních stránkách) stane (ale ne komu) a k čemu celý děj spěje - proto se to všude jen hemží zbraněmi, nejen v mysli veterána, ženy v domácnosti neodkládající zbraň pro svou obranu, ale také staré zbraně po dědovi, či výstavky zbraní všeho druhu v domě lékařů se dvěma dětmi! Autorce jednoznačně nedá spát neuvěřitelné množství zbraní v držení Američanů, a co to může způsobit - i v komorním příběhu, do ničeho většího a, přiznejme, ještě hrůznějšího se naštěstí nepouští.
V ději by se našla místa přehnaná či přespříliš zdůrazňovaná, ale celková čtivost a hlavně zájem o to zjistit, co se vlastně stane a jak to celé dopadne, nutí i mne jako čtenáře zamhouřit oko a číst dál (i když by mne jinak jednotlivé osudy pramálo zajímaly, tím méně bavily pro jejich depresivnost až děsivost). Samozřejmě své hrdiny autorka padnout nenechá a krom zločince dává všem v epilogu šanci na (lepší) budoucí život: 85%

Tereyciiik
19.02.2023 5 z 5

Jako vždy nezklamala. Úžasná kniha, krány popis prostředí i postav. I když se vlastně v knize stalo neštěstí až na konci, kniha se čte úžasné a jedním dechem a nenechá vás odejít. I když nechcete, musíte soucítit i nenávidět a to se mi na jejich knihách moc libi. I při více hlavních postavách se neztratíte a tím spíš se vám kniha líbí a nepřichází o své kouzlo a napětí. Prostě Joy.

zdenaR
10.02.2023 4 z 5

Knihy J. Fielding mám ráda, je to jedna z mála autorek, jejíž knížky mám kompletně v knihovně. Ani tentokrát nezklamala - knížka je velmi čtivá, děj díky více postavám napínavý a uvěřitelný.
Doporučuji :-)))

Havrnka
06.02.2023 5 z 5

Nemám ráda psychologické dramata jak v knihách, tak ani ve filmu. Ale tento román se četl dobře a nakonec se mi moc líbil.

xena2711
06.02.2023 4 z 5

Další psychologický román se spoustou postav žijících v jednom sousedství. Pěkně vykreslené osoby, trochu předvídatelný závěr, ale autorku mám moc ráda a těším se na další dílo.

Dasime
06.02.2023 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak napínavou knihu, dobře se četla. Téma sousedských vztahů mě zajímá, hlavně toto téma je dost ze života. Knihu jsem dostala k Vánocům, už teď vím, že si od autorky ještě někdy něco přečtu.

Šánka
03.02.2023 5 z 5

Tak nám už i Joy začala s těmi sousedskými dramaty se spoustou lží, polopravd a těch navenek se jevících spokojených rodin. A mně se líbilo, jak si krásně pohrála s psychologií jednotlivých postav, a že jich opravdu nebylo málo.
Slepá ulička, ve které žije v uzavřené komunitě blízko sebe pět rodin, takže by se dalo předpokládat, že o sobě vše ví, ale není tomu tak. Postupně se odhalují jejich kostlivci až do dramatického závěru, kdy to zákonitě musí přijít. A co? No, to si právě musíte přečíst.
Podobných knih je opravdu hodně, ale skvělá Joy jen jedna, moc povedené!

ctenarkaEva
31.01.2023 3 z 5

Psychologický román podobný knihám Liane Moriarty. Spousta postav, ve kterých jsem se nejdříve ztrácela, ale potom už jsem si na ně celkem zvykla. Popisy postav i příběhů jejich rodin byly zajímavé, ale připadalo mi, jako kdybych o takových rodinách už někdy někde četla a často jsem mohla předvídat, o co v jejich příběhu půjde. Chybělo mi napětí, čekala jsem asi něco jiného.

Bara52
26.01.2023 4 z 5

Klasicka Fieldingova. Trochu jednodussi finalni zapletka, konec nebyl problem uhodnout. Ale o to vetsinou u spisovatelky nejde, jako vzdy mistrne vykreslila zivoty a problemy jednotlivych paru a osob, to dela tech 87 % hodnoceni :). Cetlo se to moc dobre.