Aligi Aligi komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Fénixův řád je další z mých nejoblíbenějších dílů, což se o filmu rozhodně říct nedá. Chybí tam tolik věcí... Například Nemocnice Svatého Munga, což je strašná škoda. Vztah mezi Harrym a Cho byl tak správně pubertální, Ginny a její cit pro záškodnická kouzla. Úplně taky vynechali hádku mezi Percym a zbytkem Weasleyovy rodiny..
Oblíbené postavy: Lenka, Michael Corner (byl to hajzlík, ale měl něco do sebe), Tonksová.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtvrtý díl je pro mě v určitých věcech zásadní pro další díly, děj je napínavý do poslední stránky. Mezi moje oblíbené části a postavy patří i falešný Pošuk Moody a jeho "fretčí výuka", baví mě i Hermionino nadšení pro pomoc domácím skřítkům, Rita Holoubková a její články a v neposlední řadě navazování nových přátelství.

01.06.2023 5 z 5

Tento díl patří mezi moje nejoblíbenější. Nejvíc mě baví cesta záchranným autobusem, rozbroje Rona a Hermiony kvůli jejich mazlíčkům, komentáře Lee Jordana ve famfrpálovém utkání proti Zmijozelu a závěrečné Siriusovo vyprávění.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata už není taková pohádka jako jednička. Oproti filmu se mi líbí víc v tom, že popisuje víc život Weasleyových a dalších postav. Moje oblíbené části jsou Oslava úmrtí, Ginnyina valentýnka a Lockhartovy hlášky.

01.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je láska! :-) Každoročně se k této sérii vracím, buď si ji přečtu nebo se dívám na filmové zpracování. U filmů mi ale chybí spousta věcí jako třeba famfrpálové utkání, jednotlivá výuka a učitelé, duchové a strašidlo Protiva, které snad nebylo ani v jednom filmu a taky Harryho mudlovský život u Dursleyových.
Oblíbené postavy z prvního dílu: Hagrid, Protiva, Nevill :-)

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Ideální četba na zimní dovolenou. Já měla chuť jít lyžovat a koupat se v čokoládě. :-) Líbí se mi i recepty, které autorka na konci některých knih píše. :-)

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásný příběh, který vás nutí na chvíli se zastavit, uvařit si čaj a jen tak si sednout ven a nedělat nic, jen tak být.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tento příběh se mi líbil úplně nejvíc. Sebastian mi ze začátku přišel jako namyšlený pitomec, ale v závěru mě příjemně překvapil a získal.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Jedna z autorčiných nejlepších knih.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ideální četba na dovolenou. Líbí se mi příběh, i když scénář je pokaždé téměř stejný, ale autorka ta místa popisuje tak barvitě, až si člověk přeje taky být.

01.06.2023 3 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Hrobař byl moje první kniha od Lisy a od té doby je Lisa Jackson jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Mám od ní všechny knihy.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Po Veronice druhá nejpovedenější od Coelha.

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Knihu jsem dočetla jen proto, abych věděla jak skončí. Příběh byl zdlouhavý, nudný a v závěru jsem si říkala, jestli to je myšleno vážně nebo ne.

01.06.2023 1 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nejlepší kniha od Coelha. K zamyšlení, že život máme jen jeden a je jen na nás, jak ho budeme žít. Žít, ne přežívat a trápit se.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh z doby druhé světové války je vyprávěn z pohledu smrti. Je to krásný příběh o lásce ke knihám, přátelství, pomoci v nouzi a válce a jedné neobyčejné neměcké holčičce Liesel. Určitě si ji přečtu znovu.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha, přechází z minulosti do přítomnosti a naopak. Takový styl mám ráda, četla jsem dvakrát. Patří do mých oblíbených od autorky. :-)

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Nejkrásnější příběh od Jojo. :-) Historie knihoven, život žen v minulosti, rozdíly mezi muži a ženami. Určitě si ji přečtu znovu. :-)

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moc hezký, chvílema dojemný příběh. Autorka opět nezklamala.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha psaná ze dvou pohledů - sourozenců Veroniky a Jáchyma. Čtu ji opakovaně a vždy začínám stranou Veroniky. Super oddechovka.

Gejša Gejša Arthur Golden

Miluju tu knihu, i film. Jedna z mých nejoblíbenějších knih, k nimž se moc ráda vracím. V závěru je popsán skutečný příběh hlavní hrdinky.