Ďábel a slečna Chantal

Ďábel a slečna Chantal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406/bmid_dabel-a-slecna-chantal-0dM-406.jpg 4 912 88

A dne sedmého... série

< 3. díl

Brazilský spisovatel Paulo Coelho vytvořil ve svém románu modelovou situaci, v níž má proběhnout boj dobra a zla. Do upadající horské vsi přijde cizinec, aby se formou ďábelského pokušení dobral podstaty lidské přirozenosti. Důležitou roli v pokušitelově plánu sehraje servírka slečna Chantal Prymová. Románem Ďábel a slečna Chantal autor končí trilogii A dne sedmého..., do níž patří knihy U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Veronika se rozhodla zemřít.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

O Demônio e a Srta. Prym , 2000

ivetka859
21.01.2024 5 z 5

Dějová linka je vlastně předvídatelná, ale jde o její postupné střípky - úvahy, alternativy, náboženské příběhy, chování jedince uvnitř nebo proti davu a kam až umí obě strany zajít. Knížka mi přišla velmi čtivá a dobře stravitelná.

Zemlja
05.10.2023 2 z 5

Nenadchla mě, nutila jsem se přečíst ji do konce. Žádná přitažlivá nebo zajímavá postava či myšlenka.

m.valova
18.08.2023 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora,je to pojetí dobra a zla a určitě nutí k zamyšlení a asi je nadčasová a hodí se do každé doby.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Po Veronice druhá nejpovedenější od Coelha.

evca7271
21.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední. Sice je to třetí díl ze série, ale s knihou jsem byla spokojená.

nevermore3
16.11.2022 odpad!

(SPOILER) Celou dobu se příběh stupňuje a čekáte famózní závěr. Ten však namísto řešení idealistického nebo poučného přijde s řešením naprosto světským a materiálním, o kterém tu nechci psát. Pro mě největší zklamání od Paula Coelha

MadlenkaM
13.06.2022 4 z 5

Líbilo se mi obrazné vyjádření dobra a zla v podobě napínavého příběhu. Četlo se to samo.

taikatalvi
17.05.2021 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších. Pravidelne sa k nej vraciam.

DreamerX9
03.04.2021 3 z 5

Na tak skvělého autora celkem průměr. Líbilo se mi pojetí Dobra a Zla

Vicusss
20.02.2021 5 z 5

Touto knihou som kedysi objavila Coelha. Musím sa priznať že som si ju všimla vďaka jej názvu. No dobre tak, Coelho ma veľmi zaujal a stala som sa jeho vernou čitateľkou. Knihu odporúčam, tak ako všetky jeho diela :)

tessiesulcova
09.02.2021 2 z 5

Kniha mě zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl neskutečně zajímavý a byla jsem zvědavá, jak kniha dopadne a dopadla dobře. Konec mne překvapil, ale zase nějak zvlášť neuchvátil.
Přesto knihu doporučuji.

tomalakis
09.01.2021

Nenapsal už tohle Dürrenmatt?

Luluhappy
27.11.2020 5 z 5

Tak tato kniha mě nadchla. Poutavý příběh a drsné dilema. Hodně filozofické, ale takové jeho knihy už jsou. Najdete v nich odpovědi na nezodpovězené otázky.

Hesiona
10.07.2020 5 z 5

Kniha úžasným způsobem rozebírá, co všechno je člověk schopen udělat, ať už ze msty nebo pro peníze. Hodně filosofické, ale i napínavé až do konce.

morpheus
06.07.2020 5 z 5

Kniha se da zvladnout za odpoledne, kdyz venku chcije, nebo jen se Vam nic nechce. Furt nechapu to nizke hodnoceni, Coelho je uplnej magor, tak to proste je, ale nektere knihy jsou vylozene k zamysleni - nad svym vlastnim zivotem, nebo nad necim, o cem vime, ze to tak je, jen v te debilni dobe si to neuvedomujeme. Dabel a slecna Chantal - ano, po letech tu knihu zase vidim jinak a je jeste lepsi, takze vrele doporucuji k precteni, za me plny pocet hvezd :)

barbora1636
25.05.2020 5 z 5

Moje "srdcovka" od Coelha ♥️ a jedna z nejoblíbenějších knížek ..." Lidská podstata je zlá - někdy zůstane jen u myšlenek ...někdy ne...každý to chce a nikdo si nechce špinit ruce."

laura
21.05.2020 5 z 5

Za mě plný počet. Tenhle příběh je jeden z nejsilnějších autorových románů (alespoň za mě). Tím, co nám předkládá, jak před námi otvírá naše vlastní nitro, to, co uvnitř všichni skrýváme, co si nechceme připustit, za co se stydíme, ale s čím neumíme bojovat... To mě děsí. Protože pravda je taková, že každý - nebo alespoň většina z nás - se dá zmanipulovat. Mrazí mě z toho. Hnusí se mi to. Ale je to tak.

Když jsem tenhle příběh četla, doufala jsem. Ale pak začaly padat hlavy. Pak se začaly ohýbat hřbety. Bože, to tak bolelo. Dívat se, jak snadné to je!

Přece ale nad vším zůstává trčet ta nenápadná, trošku plachá, ale nevzdávající se naděje. Že někde mezi námi jsou. A že jich není málo. Že to s námi nevzdají. Že budou bojovat. Že se budou rvát za to, co z lidí dělá člověka...

...že láska je nad zlato. A dokud milujeme, máme naději. Že všechno ještě úplně nezčernalo...

Silný, mrazivý, děsivě reálný a krutě obnažující příběh, při kterém vám naskáče husí kůže a budete se leckdy stydět za to, že jste taky lidé. A budete doufat, že vás před takové rozhodnutí osud nikdy nepostaví. A pokud ano, obstojíte.

krevetinka
06.09.2019 1 z 5

Zde se s panem Coelhem loučím. Bylo mi ctí, ale stačilo. Jediné, co kdy z jeho pera vzešlo dobrého, byl Alchymista, kde to taky končí. Ďábel a slečna Chantal byl příběh, který neměl hlavu ani patu. Myšlenka dobra a zla mě nalákala, čekala jsem, že si z knihy odnesu podobné pocity jako z Alchymisty, ale nic takového se nekonalo. Vesměs jsem se nedozvěděla nic.

nikikostadinova
16.03.2019 5 z 5

Ze série A dne sedmého se mi tento díl líbil nejvíce. Také jsem viděla zinscenované na jedné divadelní přehlídce a už tenkrát mě to zaujalo. Jsou lidé dobří nebo zlí? A proč se někdo pokouší přesvědčit, že celý svět je zlý?

Gejitka
18.02.2019 2 z 5

Tak tuhle knihu jsem nějak nepochopila. Těšila jsem se na ni (další kniha od mého oblíbeného Coelha), ale moje očekávání nesplnila. Děj neubíhal, často jsem se v něm ztrácela. Myšlenky v knize ne mě byly moc složité.

brazilská literatura

Paulo Coelho