Radek Pelánek životopis

česká, 1980

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Životopis

doc. Mgr. Radek Pelánek, Ph.D., pracuje jako proděkan pro studijní programy na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně, výuku obohacuje o herní prvky. Napsal přes 20 odborných publikací, ja autorem knihy Příručka instruktora zážitkových akcí (Portál, 2008), Zážitkové výukové programy (Portál, 2010) a spoluautorem knihy Šifry a hry s nimi (Portál, 2007)

Neoficiální, nestrukturovaný, neúplný životopis: Narozen v poslední čtvrtině 20. století. Šťastně ženatý s Barčou, se kterou společně světem doprovází Mariku a Jasmínu. Experimentující vysokoškolský učitel, proděkan, výzkumník zajímající se o to, jak myslíme a jak nám počítače mohou pomoci při učení. Ve své tvorbě se často vyskytuje na pomezí dvou (a více) z následujících oblastí: výuka, věda, umění, hra, logická úloha. Organizátor táborů, soutěží, zážitkových akcí pro dospělé, soustředění a šifrovacích her. Jednorázový maratonec, městský cyklista, horochodec se slabostí pro Slovensko a Rumunsko (momentálně na rodičovské dovolené). Myšlenkové vlivy (mj.): Kohák, Havel, Čapek, Gandhi, Potok, Remarque, The Economist, BBC, TED, Khan. Ambice střednědobé: přestěhovat se do Bílých Karpat a číst si při dešti za kamny. Ambice dlouhodobé: být medvědem na východním Slovensku.

Výběr z tvorby

Většina z uvedeného ve spolupráci z mnoha dalšími lidmi.

Knihy: Šifry a hry s nimi (2007), Příručka instruktora zážitkových akcí (2008), Zážitkové výukové programy (2010), Modelování a simulace komplexních sytémů (2011), Jak to vyřešit? (2011) (zdroj životopisu: přebal knihy Zážitkové výukové programy a stránky autora)

Ocenění