Modelování a simulace komplexních systémů

Modelování komplexních systémů je aktuální a zajímavé téma. Lidé se jím zabívají už dlouho, ale teprve v posledních dvaceti letech umožňují výkonné počítače simulovat opravdu složité systémy, které mají mnoho částí propojených komplikovanými vazbami a jejichž studium jde napříč tradičními vědeckými obory.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206470/modelovani-a-simulace-komplexnich-s-0Y1-206470.jpg 55

Kniha Modelování a simulace komplexních systémů

painthers

Vzděláním jsem z medicíny a ve volném čase inklinuju spíše k humanitním vědám a ekonomii. I proto mě tahle kniha nadchla - je čitelná i pro někoho, kdo si nepamatuje už ani matematiku ze střední školy. Názorně mi vysvětlila, jaké jsou různé druhy modelů, co se pomocí nich dá simulovat a především jaké jsou limity modelování a proč nejsou všespásné. Doporučuju!

hanpari
02.02.2020

Abych pravdu řekl, po stránce slohu a stylu bych měl řadu připomínek, nicméně je považuji za druhořadé. Moderní lidé by se měli zajímat o komplexní systémy, od rána do večera by je měli studovat.

Že tak nečiní, je jejich problém, nicméně Radek Pelánek se snaží jim vše usnadnit seč to jde.
Mimo jiné i tím, že knihu zveřejnil na svých stránkách.

Ikkju
17.05.2014

Tohle není kniha, to je palivo pro mozek... Navíc je sestavena jako komplexní systém, téma které popisuje.