Modelování a simulace komplexních systémů

Modelování a simulace komplexních systémů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206470/modelovani-a-simulace-komplexnich-s-0Y1-206470.jpg 5 6 4

Modelování komplexních systémů je aktuální a zajímavé téma. Lidé se jím zabívají už dlouho, ale teprve v posledních dvaceti letech umožňují výkonné počítače simulovat opravdu složité systémy, které mají mnoho částí propojených komplikovanými vazbami a jejichž studium jde napříč tradičními vědeckými obory.

Literatura naučná

Vydáno: ,

Berny97
14.02.2023 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšil, protože mě podobné komplexní pohledy na svět velmi zajímají. Ale z mého pohledu byla až moc složitá na pochopení. Jako učebnice na VŠ asi skvělý materiál.

painthers
23.06.2022 5 z 5

Vzděláním jsem z medicíny a ve volném čase inklinuju spíše k humanitním vědám a ekonomii. I proto mě tahle kniha nadchla - je čitelná i pro někoho, kdo si nepamatuje už ani matematiku ze střední školy. Názorně mi vysvětlila, jaké jsou různé druhy modelů, co se pomocí nich dá simulovat a především jaké jsou limity modelování a proč nejsou všespásné. Doporučuju!

hanpari
02.02.2020 5 z 5

Abych pravdu řekl, po stránce slohu a stylu bych měl řadu připomínek, nicméně je považuji za druhořadé. Moderní lidé by se měli zajímat o komplexní systémy, od rána do večera by je měli studovat.

Že tak nečiní, je jejich problém, nicméně Radek Pelánek se snaží jim vše usnadnit seč to jde.
Mimo jiné i tím, že knihu zveřejnil na svých stránkách.

Ikkju
17.05.2014 5 z 5

Tohle není kniha, to je palivo pro mozek... Navíc je sestavena jako komplexní systém, téma které popisuje.

Radek Pelánek
česká, 1980
2014  93%Hlavolamikon
2011  93%Modelování a simulace komplexních systémů
2007  80%Šifry a hry s nimi
2008  100%Příručka instruktora zážitkových akcí
2011  80%Jak to vyřešit? - Logické úlohy a hry

Kniha Modelování a simulace komplexních systémů je v