František Bělohlávek

česká, 1951 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

PhDr. František Bělohlávek, Ph.D. (*1951) se zabývá řízením lidí a psychologií práce. Absolvoval univerzitu Palackého v Olomouci v roce 1974 (psychologie práce) a vědeckou aspiranturu v roce 1994 (pedagogická psychologie). Pracoval řadu let jako podnikový psycholog a manažer ve velké stavební firmě. Od roku 2004 přednáší Organizaci práce a řízení lidských zdrojů v programu MBA na Masarykově universitě v Brně. Zúčastnil se řady manažerských programů (hlavně v oblasti obecného a personálního řízení) ve Velké Británii a Irsku. Je vedoucím trenérem Britského know-how fondu, členem Chartered Institute for Personnel and Development (Londýn), členem European Assocation of Work and Organisational Psychology (Brusel).

Byl vedoucím britsko-francouzsko-českého týmu projektu PHARE a NVF Rozvoj manažerů a lidských zdrojů v českých stavebních firmách a členem týmu, zpracovávajícího Strategii lidských zdrojů ČR . Působí jako vedoucí projektů, trenér a konzultant pro řadu českých i zahraničních firem, zejména Aisan-Bitron, Continental Teves, České dráhy, INA, Osram, Strabag, Siemens, Škoda Auto, TRW, atd. i pro instituce státní a veřejné správy.

Je autorem knih „Osobní kariéra“ (Grada, 1994), „Organizační chování“ (Rubico, 1996), „Jak vést a řídit lidi“ (Computer Press, 2000, 2002, 2003) a spoluautorem knihy „Management“ (Rubico, 2001), autorem Desatero manažera (Computer Press 2003).

Zdroj životopisu: http://www.uk-mba.cz

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905