Válka s mloky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná antiutopická sci-fi z roku 1936 pojednává o rase inteligentních mloků, kteří se napřed nechají využívat jako levná pracovní síla, ale po čase se jejich populace přemnoží a začne lidstvo ohrožovat. Jelikož mloci nemůžou žít na souši, postupně likvidují pevninu a rozšiřují své mořské teritorium. Lidé je přitom stále zásobí nástroji a zbraněmi, ačkoliv vědí, že je mloci plánují zničit. V rozpínavosti národa mloků lze vidět paralelu s politikou Třetí říše a jejich teorií o Lebensraumu. Autor ponechal v knize záměrně otevřený konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183310/valka-s-mloky-DrJ-183310.jpg 4.33108
Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Omega
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Čapek pro své Mloky vycházel z reálné fosílie druhu Andrias Scheuchzeri. (chaera)


V textu je značné množství narážek na německý nacismus, s nímž Čapek hluboce nesouhlasil (např. „Zejména v Německu byla veškerá vivisekce (mloků) přísně zapovězena, ovšem jen židovským badatelům.“), celé dílo je také možno vykládat jako alegorii na rozpínavost Třetí říše (teze o lebensraumu). (chaera)


V lednu 2013 byla ve Státní opeře Praha uvedena opera Válka s mloky skladatele Vladimíra Franze. (chaera)


Kapitán Van Toch pocházel z malého města na pomezí Čech a Moravy Jevíčka. (Kmotr99)


Vydání z roku 1965 získalo 1.cenu za ilustrace a polygrafickou úpravu v národní soutěži pro Mezinárodní výstavu knižního umění v Lipsku 1965. (nightlybird)