Válka s mloky

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160/valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.32500
Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Millennium Publishing , Millennium Publishing
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Na rok 2017 se chystá premiéra filmového zpracování této knihy v režii Tomáše Krejčího. (Claudius)


Čapek pro své Mloky vycházel z reálné fosílie druhu Andrias Scheuchzeri. (chaera)


V textu je značné množství narážek na německý nacismus, s nímž Čapek hluboce nesouhlasil (např. „Zejména v Německu byla veškerá vivisekce (mloků) přísně zapovězena, ovšem jen židovským badatelům.“), celé dílo je také možno vykládat jako alegorii na rozpínavost Třetí říše (teze o lebensraumu). (chaera)


V lednu 2013 byla ve Státní opeře Praha uvedena opera Válka s mloky skladatele Vladimíra Franze. (chaera)


Kapitán Van Toch pocházel z malého města na pomezí Čech a Moravy Jevíčka. (Kmotr99)


Vydání z roku 1965 získalo 1.cenu za ilustrace a polygrafickou úpravu v národní soutěži pro Mezinárodní výstavu knižního umění v Lipsku 1965. (nightlybird)