Soudce a jeho kat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lze říci, že Dürrenmattova prozaická díla se dočkala stejného ohlasu jako jeho dramatická tvorba. Hlavní téma románu Soudce a jeho kat najdeme už u Hammetta, Chandlera či Simenona. Jde o boj dvou stran. V tomto případě je dobro zastoupené jistým Bärlachem, který svou lidskostí může leckomu připomenout Maigreta. Je to člověk konzervativního ražení, který nejedná podle právních předpisů, ale naslouchá spíše svému rozumu. K úspěšnosti tohoto románu jistě přispěla i jeho zdařilá filmová podoba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29284/big_soudce-a-jeho-kat-LnU-29284.jpg 4.3157
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Der Richter und sein Henker, 1951


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Rozhlasová dramatizace uvedená na stanici Vltava: https://vltava.rozhlas.cz/friedrich-durrenmatt-soudce-a-jeho-kat-detektivni-pribeh-s-rudolfem-hrusinskym-v-5052237 (Teckovana)


Román v roce 1975 zfilmoval německý herec a režisér Maximilian Schell s hollywoodským obsazením (Jon Voight, Jacqueline Bisset, Martin Ritt, Robert Shaw) a hudbou Ennia Morriconeho. Vynikající, "atmosférická" adaptace je pozoruhodná i hereckou účastí samotného autora předlohy. Film je znám i pod anglickým názvem End of Game. (Dr.Kongo)