Naplivu na vaše hroby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestadvacetiletý Američan Lee Anderson, muž bílé pleti, ale černošské krve, přijíždí do maloměstského Bucktonu s jedinou myšlenkou v hlavě – pomstít se za svého mrtvého bratra. Nástrojem pomsty mu má být sex. Tento krátký román, napodobující americkou drsnou školu, vydal Boris Vian v roce 1946 pod pseudonymem Vernon Sullivan a sebe uvedl jako překladatele. Z knihy se okamžitě stal bestseller, kultovní četba tehdejší mladé francouzské generace. Také bývá označovaná za nejskandálnější román století, který autorovi vynesl i soudní postih za urážku mravnosti. Kniha, psaná úsporným stylem amerických detektivek, je plná erotiky i brutálních scén....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16021/naplivu-na-vase-hroby-n37-16021.jpg 3.7207
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Aurora (Praha)
Orig. název

J'irai cracher sur vos tombes, 1946

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Zfilmováno:
http://www.csfd.cz/film/154342-j-irai-cracher-sur-vos-tombes/ (Klamm)


Knihu Vian napsal po neúspěších svých prvních textů během 15 dní jako výzvu, že dokáže napsat komerční bestseller. Spolu se svým nakladatelem vydali knihu jako překlad z angličtiny fiktivního spisovatele americké drsné školy detektivek Vernona Sullivana v roce 1946. (Klamm)


Boris Vian napsal scénář k filmu podle vlastního románu už v roce 1948. Kvůli sporům se scenáristou se ale produkce filmu odmítl zúčastnit a na předprémieru filmu natočeného proti jeho vůli se dostavil až po přemlouvání. Během prvních minut dopoledního promítání byl raněn mrtvicí a při převozu sanitkou dne 23. června 1959 zemřel. (Klamm)

Štítky

zfilmováno francouzská literatura

Autor a jeho další knihy

Vernon Sullivan (p)
francouzská, 1920 - 1959

všech 21 knih autora

Kniha Naplivu na vaše hroby je v

Právě čtených1x
Přečtených321x
Čtenářské výzvě15x
Doporučených10x
Knihotéce57x
Chystám se číst80x
Chci si koupit12x