Memento

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Memento je román o narkomanech. Tato věta říká sice to nejdůležitější, ale zdaleka ne všechno. Především nevypovídá o tom, že autor pojal svou prózu jako svědeckou výpověď - nikoli jako příběh "o nich", ale jako "jejich" příběh. Čtenář se dostává do středu dění, do života těch, kteří propadli droze, pro něž se stává fetování hlavním či spíše jediným smyslem života, kteří se sesouvají po šikmé ploše sebezničující vášně k naprosté zkáze. V Mementu nečteme poučení, varování, výstrahy, ale pronikáme do lidských osudů, bytostně cítíme, jak málo stačí, aby se život člověka zhroutil do marného a bezútěšného živoření....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3071/big_memento-H2e-3071.jpg 4.23530
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

První načetl Memento v roce 1987 jako zvukovou stopu pro nevidomé divadelní herec a režisér Jiří Untermüller. (edith79)


V roku 1990 vznikla v réžii Samuela Ivašku rovnomenná televízna inscenácia. (Marquis)


Aby Radek John zjistil, jaké pocity zažívá uživatel drogy, nechal si pod lékařským dozorem vpíchnout dávku pervitinu. (chaera)


Na zvukové nahrávce autor románu Radek John dodává, že příběh, do značné míry založený na skutečných událostech, měl poněkud jiné rozuzlení. Michalovo poškození mozku se neukázalo jako trvalé a po dlouhodobé léčbě se jej podařilo znovu zapojit do běžného života. Ani to však Michala nedokázalo odvrátit od návratu k drogám a znovu se z něj stal závislý toxikoman. Čtyři roky po vydání románu (tedy v r. 1989) jej při jednom výletu do hor zabil blesk. (chaera)


Kniha lze sehnat i v podobě audioknihy, kterou namluvil Richard Krajčo. (Luxiee Axony)