Malý princ

od:


KoupitKoupit eknihu

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.510959
Série:

Malý princ (1.)

Orig. název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Citáty a přísloví
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (17)

Kniha byla zařazena do žebříčku 100 nejdůležitějších knih 20. století podle Le Monde. (Vlčice7)


Antoine de Saint-Exupéry zemřel ve svých 44 letech. Zajímavostí je, že v knize Malý princ sledoval slunce přesně 44x. (Vlčice7)


Kniha vyšla poprvé v angličtině, tedy v jazyce, který Exupéry neovládal. Před druhou světovou válkou totiž autor pobýval v USA a když v roce 1943 odlétal, předal rukopis a ilustrace k Malému princovi své přítelkyni Silvii Hamiltonové. V rodném jazyce Saint-Exupéryho byl Malý princ vydán až dva roky po jeho anglické verzi. (Vlčice7)


Audio-verze: http://darkmp3.ru/album-saint-exupery-maly-princ-10075545.html Čte Eduard Cupák. (milamarus)


V roce 2015 vyšla první celovečerní animovaná adaptace díla se stejnojmenným názvem (Malý princ / The Little Princ). (Mr.Fox)


Kniha byla přeložena již do 202 jazyků. (chaera)


Sám Exupéry skutečně na Sahaře ztroskotal. (chaera)


Jde o vhodnou knihu pro začátečníky při studiu francouzského jazyka. (Markysek45)


Dílo bylo zpracováno v několika filmových adaptacích, včetně filmového muzikálu Lernera Loeweho, dvou oper a jednoho animovaného seriálu. (Kmotr99)


Jde o jednu z 50 nejprodávanějších knih. (Kmotr99)


Celosvětově se prodalo více než 80 milionů kopií. (Kmotr99)


Kniha byla přeložena do více než 180 jazyků a dialektů. (Kmotr99)


Kniha obsahuje také autorovy kresby, které jsou reprodukovány ve většině vydání. (Kmotr99)


Kniha obsadila 3. místo v celonárodní anketě kniha mého srdce s 24 232 hlasy. (Kmotr99)


Kniha obsahuje mnoho metafor a přirovnání, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi lidí. (Kmotr99)


Petr Sís vyprávěl v Show Jana Krause krásnou historku o Malém princi. Saint-Exupéry jej napsal a nakreslil za svého pobytu v New Yorku, protože se cítil v tom lidském mraveništi opuštěný a ztracený a tím se odreagovával. Těžko říct, jestli je to pravda - kde a jak vznikl Malý princ jsem se nedopátral. Každopádně je to hezká historka a působí věrohodně - v tom období Antoine de Saint-Exupéry v New Yorku skutečně jistý čas působil. (nightlybird)


‘Malý princ‘ je dozajista znám po celém světě. Důkazem je i krátký záběr z japonského anime ‘Air‘, kde jedna z hrdinek onu knihu čte. (pet-kyval)