Já už chci domů ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Básně a zápisky veršem (2011 – 2015) Po pěti letech se mohou příznivci poezie „dekadenta geniálního“ J. H. Krchovského potěšit četbou jeho nové sbírky nazvané Já už chci domů. Kam domů? Hádáme správně a autor to ve svých typicky vycizelovaných strofách potvrzuje: „Já už chci domů, stýská se mi tady / už přijeďte si pro mě, já chci domů! / Váš… Přilepil jsem známku slzou s brady / a neodeslal. Nemám kam a komu.“ Opět okoušíme hořká sousta trapnosti života, bezcílné prázdnoty dní, sexuálních kocovin i touhy po tom, co je krásné a něžné (a bohužel nám to nikdy nebude patřit). K těmto chodům porce černé šlehačky navrch — Krchovského humor vždy byl, a stále zůstává, velmi makabrózní, ale zároveň dokonale osvobozující. Znatelně přibylo motivů samoty, smutku a pohledů do nicoty. Kdesi ve spodních vrstvách úporné monotónnosti jeho čtyřverší však nalézáme i tenkou žílu lásky a věrnosti životu. Krchovský zůstává i v této své „řadovce“ dokonale svůj. Jeho „noční dílna“ opět expeduje literární skvosty s nezaměnitelným puncem po léta (právem) nejpopulárnějšího a nejčtenějšího současného českého básníka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286808/big_ja-uz-chci-domu-jHp-286808.jpg 4.4170
Žánr:
Literatura česká, Poezie

Vydáno: (ekniha), Host
více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

V rozhlasovém pořadu Svět poezie své básně také načetl sám autor, viz https://vltava.rozhlas.cz/jiri-h-krchovsky-ja-uz-chci-domu-listovani-ve-stejnojmenne-sbirce-v-autorske-8097361#player=on (Teckovana)


Záznam autorského čtení v Brně ze sbírky Já už chci domů rozhodně stojí za poslech: https://www.youtube.com/watch?v=H2iXCwdrX4U (Teckovana)