Hitler v Čechách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O mnichovské zradě, okleštění Československa v roce 1938 a jeho definitivním znásilnění fašistickým Německem v březnu 1939 byly napsány a vydány desítky knih. Ani jedna se však neorientuje na detailní analýzu cest samotného Adolfa Hitlera na území, které před záborem Sudet patřilo Československu. Historik Václav Junek rekonstruoval podle historických pramenů, minutu po minutě, hodinu po hodině průběh návštěv Hitlera v tehdejších Sudetech, v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Hitler zde všude strávil v letech 19381939 přesně 103 hodin. Jakými dopravními prostředky přijížděl, kým byl vítán, jaký byl jeho program, ale také třeba to, co a kde jedl, je výsledkem historického zkoumání, díky kterému vznikla tato unikátní publikace, která přibližuje Hitlerovy cesty slovem i obrazem. Všeobecně se ví, že trnem v oku Hitlera byl státní útvar Československé republiky. Jaký byl ale jeho skutečný vztah k Čechům a českému národu? Také o tom je tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112051/hitler-v-cechach-112051.jpg 36
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Dny zrady natočil režisér Otakar Vávra v roce 1973 - viz http://www.csfd.cz/film/9446-dny-zrady-i/prehled/ + http://www.csfd.cz/film/9447-dny-zrady-ii/prehled/ (milamarus)


Chcete-li získat nevšední pohled na Háchovu dramatickou audienci u Hitlera, sežeňte si České okamžiky od pana Pavla Kosatíka. Jedna kapitola se jí věnuje. (milamarus)


V knize zmiňovaný Erich Kempka sepsal své zážitky do knihy: Spálil jsem Adolfa Hitlera (nakladatelství Víkend; 2013). (milamarus)