Divočina zajímavosti

Divočina
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236083/bmid_divocina-zxc-236083.jpg 4 1462 1462

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.... celý text

Zajímavosti (4)

Reese Witherspoon byla za roli Cheryl Strayed nominována na Oscara v kategorii Hlavní herečka. Tuto nominaci však neproměnila. (Yokolobuna)


Kniha Divočina (Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2012 v kategorii Best Memoir & Autobiography (8207 hlasů). (LibraryGirl)


Trailer k filmu: http://www.youtube.com/watch?v=V3NrjXyk2fM (Neenah)


Filmová adaptace knihy Divočina s Reese Witherspoon v hlavní roli má premiéru 5. prosince. (Neenah)