Daleko od hlučícího davu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román zpodobňuje venkovský svět ve spleti vášní, lásek a konfliktů. Příběh o citovém zrání statkářky Bathsheby Everdenové byl v šedesátých letech 20. století zfilmován.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14668/big_daleko-od-hluciciho-davu-hQD-14668.jpg 4.1450
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

Far from the Madding Crowd, 1874


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Tato kniha Hardyho proslavila natolik, že se mohl vzdát svého povolání architekta a věnovat se naplno pouze literatuře. (Vera Silent)


Jména hlavních hrdinů jsou nomen omen: Gabriel Oak - jméno archanděla a příjmění v překladu dub, tj. pevný, trvanlivý druh dřeva. Symbolem jeho andělského jmenovce je darování nevinného jehněte Batshebě stejně jako mravní a ochranný dohled nad hrdinkou. Batsheba byla biblická kráska, jejíž manžel je poslán na smrt sokem v lásce. Troy je pojmenován podle trojského koně. Boldwood je od anglického bold tj. odvážný, riskující. (Vera Silent)


Děj se odehrává se smyšleném kraji Wessexu, který si sám autor vytvořil kombinací různých smyšlených i reálných míst, která mu byly předlohou. (a355o)


Kniha byla psaná na objednávku redaktora Steplana z časopisu Cornhil Magazine. (Veronika2017)


Existují však ještě dvě jiná filmová zpracování. Jedno z roku 1967, ve kterém zazářil Terence Stamp a Julie Christie. Druhé z roku 1998, který zrežíroval rakouský režisér Nicholas Renton. (milamarus)


Do hlavních rolí obsadil režisér Thomas Vinterberg britskou herečku Carey Mulligan a belgického krasavce Matthiase Schoenaertse. (milamarus)


Kniha se dočkala filmového zpracování a předpokládané datum premiéry v ČR i SR je 9. července 2015. (Maguša)