Ztracené

recenze

Ztracené (2015) / rachel4439
Ztracené
K této knize jsem se dostala naprostou náhodou. Objednala jsem si jinou a přišla tahle. Ano, v názvu druhé bylo také něco o ztrácení, tak předpokládám, že tak se to stalo. No a kniha doma, člověk koukne na anotaci a říká si, že to nezní tak špatně a když už to tu mám, tlusté to také není, skutečné příběhy mě vždy zajímaly...

A nemohla jsem se odtrhnout. Četla jsem na jeden zátah. V knize je šest příběhů žen, které milovaly muslima a nebudeme si lhát, nějak si s ním pěkně naběhly. Autorka si od nich nechává vyprávět celý jejich životní příběh, co je k tomu (asi spíš k němu) přivedlo, počátky, prostředky a bohužel neveselé konce.

Napadá mě, že když to není fikce, že mě úplně děsí momentálně nějaké dovolená v Egyptě. Člověk si říká, mě se to stát nemůže a ten můj muslim bude jiný a pak všechny skončí víceméně stejně a co je nejhorší, tamní politika a zákony v tom nikomu dvakrát nepomohou. Věděli jste například, že když otec dítěte řekne, tak nesmí vycestovat za hranice až do 18ti let? Což o to, ale když celý život žijete ve Švýcarsku a pak vás tam tatík vyláká na dovču, do země svého původu a vy se už nikdy nemůžete vrátit, to už nezní tak skvěle, co.

Většina z vás o mě ví, že dvakrát netíhnu k dětem a příběhy o nich mi žíly netrhají, ať se děje cokoliv. Tak taky jsem byla sama ze sebe překvapená, jak mi jich bylo líto. Víte, jak si ve filmech dělají srandu z dívání na horory, že rodinka sedí u TV a komentuje to "Nechoď tam! Za dveřmi je vrah!", tak to se mi stalo tady. V zamilovanosti každé z nich jsem, jako každý kdo to bude číst, viděla od začátku ty chyby, ta varování a říkala jsem jim "Nejezdi tam, uteč, nedělej to!". A ono ... Bohužel.

Kdo má rád skutečné příběhy, či je, jako já, fascinován arabštinou jako jazykem, nerad by si naběhl a chce se varovat předem, jako to s vašimi penfriends může dopadnout nebo každý, kdo se rád ničí nad příběhy jiných, které prostě nekončí dobře a vy to předem víte, ale stejně s nimi trpíte a prožíváte každou událost a stejně doufáte, že to dopadne jinak, než jak naprosto přesně víte, že to směřuje. Tak pro vás je tohle must have jednohubka.

Komentáře (1)

kniha Ztracené recenze

Lolaniky
03.10.2015

Pani ted jsi mě nalaka abych si ji přečetla skusim ji a hezky napsany:)