Škola dobra a zla

recenze

Škola dobra a zla (2014) / rachel4439
Škola dobra a zla

Tuhle knížku jsem dlouho záměrně přehlížela. Někde jsem totiž našla, že je to jakože dětská knížka, tak jsem si říkala, čtu ledasco, ale s "pro děti od 10 let" bych si už mohla dát pauzu. Jenže každý, kdo jí četl, tedy co jsem našla, ji hrozně chválil a že to prý není dětské, jakože dětské. Tak fajn, fajn, jdu do ní. A co vás teď čeká? Moje velebení a sdělení, že to není dětské, jakože dětské.

Co se mi vážně líbilo, je příběh ve škole. Takové to Harry Potterovské, kdy je škola, dětičky tam bydlí a prožívají to své dobrodružství spolu s vyučováním a školními problémy. Chodíme s nimi na Fintění, Komunikaci se zvířaty (to chci jako povinnou součást výuky i u nás!), Dobré skutky nebo taky Hnusifikace, Kletby a smrtící léčky, podle toho, která kolej je ta vaše. Super, povedené, ano, ano, ano.

3/4 knihy jsem naprosto žrala a věděla, že moje recenze bude pozitivní. Nikdy ale neříkej nikdy, dokud nedočteš a tak jsem se i já dočkala pár kapitol, které mi přišly jako naprostý nesmysl a říkala jsem si ne, ne, ne jak mohly zkazit tak výbornou věc! Pokud se toto stane i vám, nebojte, závěrem si u mě autor opět vyžehlil a natěšil mě na pokračování, které si chci hned pořídit.

Vymyslel skvělou zápletku a teorii toho, jak, kde a proč vznikají pohádky. Je to autorova prvotina a to musím hodnotit vážně pozitivně, protože se mu to moc povedlo. A jak jsem už řekla, není to dětská knížka, jakože dětská. Někdy prostě nesmíme dát na označení knihkupce - pro děti od deseti let. Shrnula bych to tak, že děti od 10 let to můžou číst s tím, že to pochopí a bude se jim to líbit, o tom nepochybuji, ale neznamená to, že staroba jako já si to nemůže přečíst a zakoukat se do toho úplně stejně, možná i trochu víc, protože si v tom najde spoustu dalších věcí k zamyšlení a přemýšlení.

Lolaniky
03.10.2015