Zmizelý

recenze

Zmizelý (2017) 5 z 5 / rode
Zmizelý

Claire má dva syny a manžela Marka. Zdánlivě obyčejná rodina, která má mnoho tajemství.
Mladší syn Billy po ostré hádce s rodiči odchází z domu a ani po osmi měsících není k nalezení. Všichni si na začátku mysleli, že je to jen další Billy rozmazlený krok, kterým chce upoutat pozornost okolí a rodičů. Když ale jeho zmizení trvá osm měsíců, jsou všichni psychicky vyčerpaní a různými způsoby se vypořádávají se svými problémy.
Druhý syn Claire Jack, který je trochu opomíjený a to nejen z důvodu zmizení jeho mladšího bratra, žije se svojí přítelkyní Kirou, která má za sebou drsné dětství s matkou alkoholičkou a která v současnosti studuje uměleckou školu. Jack začne sám trochu flirtovat s alkoholem, protože zapíjí žal a také sebeobviňování, že za ztrátu bratra může on.
Mark je jako otec i manžel bezchybný, dokud Claire nenajde staré fotoalbum, kde má Mark začmáraný obličej černým fixem a všude jsou napsaná sprostá slova psaná Billyho písmem.
Co se vlastně u nich doma stalo a proč se Billy ještě nevrátil domů?
Claire je na pokraji šílenství, má výpadky paměti, během kterých dělá různé činnosti, proto také začne chodit k psycholožce, se kterou se snaží přijít na jejich příčinu.

Kniha Zmizelý je mojí první přečtenou knihou od autorky C. L. Taylor a musím říct, že jsem absolutně nadšená.
Zmizelého bych označila za psychothriller, ve kterém nahlédneme do na první pohled zcela funkční a bezproblémové rodiny. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Kniha je také o tom, že ačkoliv si rodiče myslí, že své dítě znají nejlíp na světě, tak tomu tak není.

V knize se střídá děj a chat, ve kterém vlastně nevíme kdo si s kým píše. Několikrát v průběhu čtení jsem změnila názor, kdo to vlastně je. Až na konci příběhu je vše vysvětleno a musím říct, že jsem byla mírně překvapená.
A překvapeních nás čeká od začátku knihy až do konce dost, protože se neustále dozvídáme větší či menší tajemství, které může mít každá rodina.

Myslím, že tato kniha nemá nic, co bych jí mohla vytknout, určitě bych ji všem doporučila a já si rozhodně přečtu a koupím i další autorčiny knihy.