Nejhorší noční můra

recenze

Nejhorší noční můra (2017) 3 z 5 / rode
Nejhorší noční můra

Evelyn Talbotová, kterou v jejich šestnácti letech chtěl zabít její přítel Jasper Moore se obrnila proti strachu a ve svých třiceti šesti pracuje jako pokroková ředitelka Hanover House, prvního zařízení pro psychopaty na Aljašce.

Poklidnou náladu ospalého aljašského městečka, jehož obyvatelé byli proti postavení Hanover House, naruší nález znetvořeného těla.

Všechno by se okamžitě dalo do pohybu, kdyby ale ve městě neřádila zrovna sněhová bouře, a kdyby mělo město svoji policii, kterou tu pouze zastupuje příslušník Aljašských vojenských jednotek - seržant Amarok, který se o doktorku Talbotovou aktivně a s chutí postará. Před nějakým časem si na ni dělal zálusk, ale z důvodu doktorčiny historie to nešlo, ovšem není všem dnům konec.

V Hanover House se to jen hemží psychopaty. My se ovšem seznámíme primárně s Hugem Evanskim, kterého má Evelyn na starost a který už ji jednou na jejich sezení zranil. To ovšem není ta horší část jeho historie, než se Hugo dostal do Hanover House zabil patnáct žen.
Další s kým budeme mít tu čest se poznat je Anthony Garza, který do zařízení přijíždí jako nový pacient doktorky Talbotové.

Dostáváme se k otázce, jestli vraždy má na svědomí někdo z psychiatrického zařízení a nebo bývalý přítel Evelyn - Jasper.

Příběh se odehrává v rozmezí několika málo dní a je zasazen do aljašského městečka, kde řádí nejen vrah ale i sněhové bouře. Doktorka Talbotová se musí vypořádat nejen s řešením vražd, kterým chce přijít na kloub, protože se obává útoku od bývalého přítele, ale i s vytvořením nového milostného vztahu.

Kniha je řazena do kapitol, které začínají citáty světově známých sériových vrahů a násilníků. Čtenáři po dočtení poslední kapitoly jistě dojde, že se s Evelyn ještě uvidíme. Na což já se určitě těším, protože kniha měla spád a příběh mě oslovil.
Nápadů s touto tématikou je sice mnoho, ale Nejhorší noční můra není jen o psychopatech, ale dovoluje nám nahlédnout do hlavy oběti, která se s dávným útokem stále snaží vyrovnat.

Děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit v knihkupectví Dobrovský.