Zloději lidí

recenze

Zloději lidí (2013) 4 z 5 / MartinaF
Zloději lidí

Krista a Jack jsou zamilovaný pár. Jednou se s přáteli rozhodli vyrazit do pouště blízko mexických hranic k havarovanému letadlu. Všichni si užijí krásné odpoledne, ale Krista s Jackem chtějí být chvíli sami, a tak přátelé večer odjíždí pryč.

Jenže jejich samota byla narušena příjezdem velkého kamionu s mnoha imigranty, kteří se přes hranici chtějí dostat do Spojených států. Najednou se vše mění a začíná útěk a záchrana o holý život. Zničehonic jsou uprchlíci uneseni bajadores, kteří budou po rodinách pollos požadovat výkupné.

Kristina matka poté, co zjistila, že se dcera nevrátila domů, vyhledala Elvise Colea, detektiva a požádala ho o pomoc. Elvis Cole se do případu zaplétá čím dál víc. Jediné řešení je proniknout mezi únosce. A Elvisův přítel a parťák Joe Pike tak musí zachránit nejen Kristu a Jacka, ale i Elvise. Podaří se mu je najít včas?

S Elvisem Colem a jeho parťákem jsem se setkala poprvé a byla jsem velice příjemně překvapená, jak děj plynule běží. Je tak trochu pravdou, že i když příběh nebyl tak moc napínavý, jak by měl thriller být, dohání to autor občas drsným popisem stísněných podmínek unesených lidí a brutálních praktik únosců.

A kdo že to je, ten Elvis Cole, který má najít dva mladé lidi, kteří se nešťastnou shodou okolností dostaůo do víru nebezpečných událostí? Je to svérázný detektiv, tak trochu elegán a na první pohled tak trochu frajer. Ale nenechte se zmást. Pod maskou nejlepšího detektiva na světě však najdete muže, který se neohroženě vrhl do pátrání po Kristě a Jackovi.

Joe Pike je nejen jeho parťák, ale také námezdní voják, který je vynikající stopař a má velmi dobrý smysl pro detail. Namluví toho málo, ale neváhá zabíjet, když se ocitne v nebezpečí.

Kocour přišel blíž.
Pike vložil do bubínku druhý náboj, pak třetí, a to už kocour stál jen pár centimetrů od něho, ale nedíval se na zbraň. Zíral na Pikea a jeho šelmí obličej žhnul vzteky.
Pike dokončil nabíjení pythonu. Šest komor, šest nábojů. Zacvakl válec, pevně sevřel zbraň a upřel pohled na Coleova kocoura. Na kocoura Elvise Colea.
Kocour si olízl své predátorské pysky a vydal hluboké hrdelní zamručení.
Pike přikývl.
"Ano. Já ti ho přivedu."

Příběh je rozdělen do různých časových úseků. To by nebylo nic neobvyklého, kdyby tyto časové úseky nebyly v příběhu přeházené. Nejdříve se tedy dozvídáme o pátrání po Elvisu Coleovi a teprve o něco později zjišťujeme, jak k únosu došlo.

A tímto stylem je psána celá kniha, což příběh velice oživilo a já nikdy nevěděla, v jakém časovém úseku se ocitnu.

Kniha má svižný děj a budete ji mít přečtenou celkem rychle. Určitě ji doporučím nejen příznivcům Roberta Craise, protože tenhle příběh nepatří k těm prvním o tomto detektivovi, ale i těm, kteří mají rádi dobrodružné knihy se zajímavou zápletkou.