Živí mrtví: Pád Guvernéra 1

recenze

Pád Guvernéra 1 (2014) / JiPu
Pád Guvernéra 1

Tato kniha je třetím dílem ze série Walking dead. Předchozí dva díly nebyly vůbec špatné a proto jsem byla zvědavá na pokračování.

Obálku knihy hodnotím průměrně, řekla bych, že spíš naláká kluky než holky, ale to je jen otázka názoru. Každopádně pevná vazba si získává plus.

Děj se odehrává v městečku Woodbury, které je už dva roky zamořené oživlými mrtvolami. Situace se vůbec nelepší - lidé jsou vyčerpaní z každodenního boje o svou existenci a začínají jim docházet zdroje. Vztahy, které mají mezi sebou jsou přetrhané a na každém občanovi se celá tato situace podepsala. Vůdcem tohoto města je Philip Blake, zvaný jako Guvernér, který si předsevzal, že toto město ochrání za každou cenu. Nastolil několik podmínek, které si přeje, aby lidé dodržovali a za to jim slíbil relativní bezpečí. Jak je to ale doopravdy s Guvernérem? Opravdu myslí jen na blaho svých lidí?

Příběh se mi četl poměrně dobře, autoři zombií apokalypsu skvěle vykreslili a čtenáři nedělalo problém představit si jednotlivé situace. Na druhou stranu jsem z příběhu trochu v rozpacích, protože mě nijak neoslnil. Postavy hrdinů byly docela průměrné a jejich osudy mě tolik nezajímali, jak bych od knihy čekala. Knížku tedy hodnotím jako dobrou, protože jsem se k jejímu čtení nemusela nijak nutit, zkrátka jsem ji v pohodě přečetla, ale nic moc to ve mě nenechalo. Tak nějak jsem neprožívala žádné velké napětí či strach z toho, co přinesou další stránky.

Myslím si, že kdyby tyto tři díly autoři spojili do dvou knih, získalo by to větší ohlas. Ke konci Pádu Guvernéra už to bylo takové nezajímavé.Přišlo mi, že kdyby kniha měla o několik stránek méně, nezdálo by se, že se autoři snaží příběh tak nějak natáhnout, ale nevědí čím. Doufám že víte, jak to myslím.

Určitě knihu nezavrhuji a jsem pevně přesvědčená, že se najdou tací, kterým se příběh bude líbit a jeho čtení si užijí. Každopádně mě tato série, konkrétně tento příběh, moc nechytl a nevím, jestli si budu chtít přečíst pokračování.