Zamilované dopisy

recenze

Poslední dopis od tvé lásky (2013) / Rose18
Zamilované dopisy
Jennifer Stirlingová měla autonehodu, ze které si odnesla velkou jizvu na ruce a ztrátu paměti. Dokonce si nepamatuje ani manželovo jméno a život, který dříve žila, jí připadá cizí. Snaží se všechno vrátit do starých kolejí, zvyknout si na své staré já a každodenní stereotyp, když jednoho dne objeví milostný dopis, který byl údajně určen jí... Kdo je ten záhadný muž, který se jí v dopise svěřuje o svých citech k ní? Byla snad někdy svému manželovi nevěrná?

Tato kniha je proložena dopisy a vzkazy milenců. Díky tomu se stala zajímavější a originálnější. Už jenom při čtení dopisů, které v knize naleznete, se necháte zanést daleko a daleko a představujete si, jaké to kdysi bylo. Na knize Poslední dopis od tvé lásky se mi opravdu líbí ta celková atmosféra příběhu. Londýn v šedesátých letech minulého století, lidé z vyšší či nižší společnosti, Francie, novináři - ach, to všechno je tak kouzelné. I příběh, který se v této knize skrývá, vás okouzlí.

Velké plus této knihy je její překvapivost a nepředvídatelnost. Postupně se odkrývají všechna skandální tajemství. Autorka má vždy něco v záloze, čím čtenáře překvapí. Celá kniha je propracována do posledního - i toho nejmenšího - detailu.

Ne všechno je bohužel růžové a některé věci se spisovatelce nepovedly. Kniha je velmi zdlouhavá a zbytečně natahovaná. Určitě by se to všechno dalo zkrátit. Další věcí je prolínání se minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Může to být velice matoucí. Já jsem se v ději několikrát ztratila a nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se znovu zorientovala.

Poslední dopis od tvé lásky se zabývá osudy hned několika lidí zároveň. Vyprávění je tedy v er-formě, což pro mě není zrovna to nejlepší - postavy mi pak jsou mnohem více cizí, jelikož jim tak dobře nevidím do hlavy a nemohu se s nimi tolik sblížit.

Jennifer "Jenny" Stirlingová je půvabná mladá žena, kterou všichni muži v okolí obdivují a tajně po ní touží. Aby taky ne, je to téměř nadpozemsky krásná blondýnka, která se umí chovat vybraně a ve společnosti se s ní nikdo nenudí. Pořádá večírky a umí si jít za svým cílem. Dalo by se říci, že je snad i dokonalá, ale ne všechno je vždy takové, jak se na první pohled zdá...

Manžel Jennifer je podnikatel, velmi úspěšný podnikatel. Laurence Stirling je bohatý muž, který je se svým životem více méně spokojený. Všem ženám se z něj podlamují kolena, ale kdyby poznaly, jaký je ve skutečnosti, vyhnuly by se mu velkým obloukem.

Laurencova osobní sekretářka Moira Parkerová je vzorná, nikdy nechodí pozdě, je na ní spolehnutí a vše, oč jí někdo požádá, udělá ihned. V práci se jí tedy opravdu daří, ale v osobním životě to bohužel není žádná sláva.


Obálka:
Česká obálka je naprosto nádherná. Barvy, které jsou zvoleny, a ta nádherná atmosféra mě dostaly. Téhle obálce jsem propadla. Dokonce jsem se smířila i s tím zlatým odznáčkem "Bestseller". Obálce uděluji plný počet bodů - 5 z 5 bodů.


Celkové hodnocení:
Poslední dopis od tvé lásky bylo příjemné a velmi milé čtivo, které určitě doporučuji na dlouhé letní večery. Co takhle si upéct něco dobrého na zub a uvelebit se s touto knihou při západu slunce? :-)

~~~

Název - Poslední dopis od tvé lásky
Originální název - The Last Letter From Your Lover
Autorka - Jojo Moyes
Překlad - Lucie Mikolajková
Počet stran - 472
Vazba - hardback s přebalem
Nakladatelství - Ikar
Rok českého vydání - 2013

Komentáře (0)

kniha Poslední dopis od tvé lásky recenze