Zajímavé čtivo o alchymii

recenze

Příběhy českých alchymistů a mystiků (2023) 5 z 5 / Knihomolka97
Příběhy českých alchymistů a mystiků

Upřímně alchymie mě nikdy moc nezajímala, nicméně kniha Příběhy českých alchymistů a mystiků mě zaujala a rozhodla jsem se přiučit zase něco nového. Poznat neprobádané.

Autorův styl, jakým předává čtenáři informace, je výborný, čtivý, zajímavý se špetkou humoru. Čtení mě bavilo, což je u literatury faktu velké plus.

Zabrousíme do dávné historie před naším letopočtem, zjistíme, kde má alchymie kořeny, navštívíme dvůr Rudolfa II., který je známý pro svou vášeň k alchymii (a nejen k ní samozřejmě). Alchymistů, kteří prošli jeho dvorem, bylo opravdu velké množství.
Jistě znáte film Císařův pekař. Já na sebe prásknu, že jsem viděla jen kousek, nelíbil se mi, ani nevím proč, ale brzy určitě napravím!

Je tu mnoho jmen, některá známá, jiná pro mě velká neznámá. Připomněla jsem si hodiny dějepisu a zjistila jsem, že si ještě něco pamatuju. :-D

Příběh o doktoru Faustovi je také pozoruhodný,rozhodně musím navštívit Faust dům, jak budu v Praze.

Nechybí i různé fotografie či ilustrace a na úplném konci knihy malý slovník, což je určitě další plus.

Pokud vás alchymie zajímá, vřele doporučuji přečíst. Já si rozhodně nenechám ujít i některé další autorovy knihy, na které sám v této knize odkazoval.

tomas1291
04.01.2024

Díky za recenzi, jsem sice na počátku čtení této knihy, ale už teď se mi líbí...