Wow

recenze

Zlatá Grai (2021) 5 z 5 / Kiwi92
Zlatá Grai

Autorka napísala neskutočne dokonalý, do detailu premyslený a fascinujúci fantasy príbeh, ktorý vás jednoducho vcucne, nepustí a vyvrhne vás až na samom konci.

Príbeh má viacero dejových liniek, ktoré sa každá svojim tempom vyvíjajú, aby sa dostali do konečného bodu, kde sa všetky spoja v jednu vo veľkolepom finále. Najviac ma bavil príbeh Isarell, ostatné totiž viac - menej ustupovali do pozadia popri tejto linke, čo je určite škoda, rada by som sa dozvedela viac o druidoch, o Sarrei, či Jorrei, či už královne a kráľovi.

Je to prvý diel série, takže na začiatku sa stretávame s veľkým množstvom postáv, mien, sprevádza nás mnoho udalostí a musím priznať, že som sa pár krát stratila v tých menách. Ale je pochopiteľné, že nás musí autorka najprv so všetkým oboznámiť, aby sme vedeli, kde sme sa ocitli. A to zase musím povedať, že dokázala naozaj jedinečne.

Absolútne som si zamilovala divožienky!! Páčilo sa mi, že sú tu ženy silné a odvážne bojovníčky, ktorých sa všetci boja a rešpektujú ich, to som žrala. Skutočne som si najviac užila opisy výcviku divožienok a hlavne Isarell.

A pre moju neromantickú dušu bolo veľkým plus knihy, že sa tu nevyvíjala priamo žiadna romantická linka, aj hlavné postavy Isarell a Bastien sú tu vykresľovaní vo vzťahu brat a sestra (aj keď som im to vôbec nežrala, že k sebe necítia viac).

Bolo to jednoducho drsné, surové, živočišné, fantasy, plné bojov, dobrodružstva, mágie, napätia a hlavne intríg. Je cítiť, že autorka tomu naozaj venovala veľa času a pozornosti, pretože je to do detailu premyslené a naozaj to vyzerá na sľubnú fantasy sériu.

Jednoznačne odporúčam všetkými 10timi a ja si určite plánujem kúpiť ďalšie diely, pretože sa chcem v blízkej dobe do príbehu Isarell vrátiť.

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Přísežní sourozenci Bastien a Isarell nastupují do bojové školy Světelné říše. Oba si určují vysoké cíle – Bastien volí za mistra nejschopnějšího, také však nejkrutějšího válečného prince, Isarell šílenou královnu divoženek. Oba s... více