Bu bu bu

recenze

Woodhill (2024) 5 z 5 / Kiwi92
Woodhill

Knihy jsou pastva pro duši, ale neměli by být celý tvůj svět. Mám ten svět ráda. Já taky. Víš, že zbožňuju knižky, ale k životu patří i skuteční lidi z masa a kostí. “

Vitajte v sídle Woodhill. Pred desiatimi rokmi padla opona a mŕtvi sa začali prechádzať medzi živými. Tak čo, bojíte sa mrtvých, ktorí chodia medzi nami?

Poďte sa zoznámiť s Lexi, malou, chytrou, dosť sarkastickou temnonoškou, ktorá má na všetko názor a vidí za oponu. Se*i nabručeným správcom Broderickom, večne s niečím a so všetkými nespokojným. A ďalšími vedľajšími, ktoré si vás buď okamžite získajú alebo ich budete totálne nenávidieť. Myslím, že každý si tam nájde svojho obľúbenca.

A aj keď autorka tvrdí, že je to oddychovka, poviem vám, že ja som bola celú dobu počas čítania napätá ako guma na nohaviciach, ako sa hovorí. Inak knižka je plná vtipných scén pretkaných dokonalým sarkazmom, čo ja môžem! Toto je jedna z tých knížiek, pri ktorej sa schuti zasmejete, budete sa červenať pri erotických scénach, prenesie vás do detailu premysleného dystopického sveta, odhalí tajomno a záhady.. Táto knižka v sebe ukrýva všetko, ale tým jednoduchým, žiadnym prekombinovaným spôsobom, všetko to do seba krásne zapadá.

Páči sa mi, ako autorka pracovala s reálnym prostredim Lednicko-valtického zámku a vdýchla život niektorým postavám z minulosti. Príbeh tak získal aj určitú reálnu rovinu, ktorá dotvorila celkový obraz príbehu.

Jediné, čo ma mrzí a naštvalo, že som nedostala odpovede na všetky otázky!! Veľa vecí zostalo nezodpovedaných a nedotiahnutých do konca a tak pre mňa skončila knižka dosť otvorene, čo je škoda, možno by si zaslúžila ešte pár strán naviac.

Ale jednoznačne môžem knižku odporučiť milovníkom romantiky, fantasy, hororu a tajomna. Za mňa to bolo dokonale originálne #romantasy s prvkami hororu a myslím, že knižka je napísaná naozaj skvele, nebola ani chvíľa, kedy by som sa nudila a jednoducho nešla odložiť, potřebovala som vedieť, čo bude ďalej.

A teda..klobúk dole autorke, dokázala ma dokonale zmiasť a nakoniec prekvapiť! Niektoré scény som absolútne nečakala a úprimne ma zničili!! (kto ste už čítali, tak viete!)

Som veľmi rada, že som si knižku prečítala a som rada, že aj v Čechách máte tak úžasných autorov a ja sa určite pustím aj do autorkinej predošlej série.

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Říkali mi, že jsem blázen. A já jim věřila. Všechno se změnilo jednoho zářijového dne, kdy opona mezi živými a mrtvými spadla a mrtví se zpoza ní začali vracet. Tohle byl problém sám o sobě, ale když se k tomu všemu přidala ješ... více