V nedokonalosti je dokonalosť

recenze

Tichá pošta (2024) 5 z 5 / Kiwi92
Tichá pošta

Ak čakáte obyčajný romantický príbeh, tak táto knižka vám dám oveľa, oveľa viac. Pretože to nie len tak hocijaký príbeh, je to príbeh, z ktorého je cítiť, že ho napísal sám život a dokážete porozumieť a pochopiť postavy, je dosť možné, že ich život je podobný tomu vášmu.

Musím povedať, že sa mi druhý diel páčil ešte malinko viac, než prvý.

Vraciame sa späť do životov Šárky a Ivana. Je medzi nimi rozdiel 35 rokov. Šárke to nevadí, miluje Ivana, aj keď si  jeho vek uvedomuje stále viac. Ivan jej naopak vravel, že si má nájsť mladšieho a keď bude cítiť potrebu odísť, tak ju nechá, že jej nechce brániť v živote, ktorý má ešte pred sebou.

Vo voľnom pokračovaní Schovávané sa ocitáme v čase o 7 rokov neskôr, kedy sú Šárka a Ivan stále spolu a stále šťastní, ale nie všetkým okolo sa to páči a taktiež sa udejú v ich životoch veci, ktoré som čakala a tak nejak v nedúfala, ale život im prinesie aj prekážky, ktoré som vôbec nečakala a dokonale ma prekvapili!!! Ako ich spolu zvládnu a ako sa k nim postavia???

Milujem ich príbeh! Je tak skutočný! Príbeh o skutočných problémoch skutočných ľudí, velice empaticky spracovaný, nie je to žiadne klišé. Knižka s citlivými témami zo života, o jeho výzvach, o víťazstvách a prehrách, o čase, ktorý nejde zastaviť a vždy nás dobehne, o zrade a odpustení. Ale hlavne o láske, vo všetkých podobách, ktorá dokáže prekvapiť, zraniť, ale aj prekonať všetky prekážky, ktoré pred nás život postaví, keď máme po boku toho správneho človeka.

Knížka je opisom tak nedokonalých životov, až sú vo svojej podstate dokonalé, pretože sa javia tak skutočné. Páči sa mi, ako autorka nezanedbala vedľajšie postavy a všetky dostali rovnaký priestor ako hlavné postavy, pretože ich životy sa vzájomne ovplyvňovali a boli tiež dôležité.

Táto knižka je dôkazom toho, že nie všetko v živote je dokonalé a že aj knižné postavy môžu riešiť obyčajné problémy ako my. Preto som si tento príbeh tak obľúbila.

Určite môžem odporučiť obe knižky tejto skvelej autorky, pretože si zaslúžia pozornosť, sú reálne a zábavné.

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

Do srdce stačí zašeptat. Ivan by mohl být Šárčiným otcem. Mezi úspěšným spisovatelem a jeho talentovanou múzou ale navzdory věkovému rozdílu trvá inspirativní milostný vztah. Po návratu z letní dovolené ve Francii však na Šárku... více