Wolfgang Hahl - Ochranné kameny

recenze

Ochranné kameny (2011) / monushka
Wolfgang Hahl - Ochranné kameny
Kameny jsou starší než lidstvo samo. Kameny nás provázejí od našeho narození po konec našich dní. Dalo by se říci nadsázkou, že od kolébky do hrobu.  Není tedy pochyb, že do kamenů lidé vkládají svá přání a přikládají jim léčivé účinky nejen v oblasti fyzické, ale i psychické. S tímto začali patrně jako první Číňané, asi před 6 000 lety. Nakladatelství Metafora vydalo v roce 2011 zajímavou knihu s názvem Ochranné kameny. Autorem knihy je Wolfgang Hahl.

Wolfgang Hahl se narodil roku 1959. V raném dětství těžce onemocněl a po této dosti nemilé zkušenosti se rozhodl vzít léčení do svých rukou. Během let si osvojil nejrůznější duchovní a energetické léčebné metody a studoval četná náboženství. Ve svých seminářích vyškolil tisíce lidí v používání těchto léčebných a energetických metod. Wolfgang Hahl žil během svého života na mnoha místech celé planety. Zde sbíral krystaly označené jako Strážci země (krystaly obrovských rozměrů). V roce 2000 založil Centrum krystalů Strážců země, kde od té doby žije a učí.

Protože se pan Hahl specializuje i na prodej krystalů a ochranných kamenů, rozhodl se napsat rádce pro nás, obyčejné lidi, kteří hledáme pomoc právě u kamenů. V současné době se lidé obávají nejen své vlastní budoucnosti. Kameny nám mohou při správné manipulaci s nimi dopomoci ke klidnějšímu životu. Je to věc názoru, každý jsme jiný a každý z nás se buď spokojí se svým současným životem a nebo sáhne třeba po nějakém “pomocném prostředku“ z naší nádherné přírody. Já se poslední dobou přikláním k té přírodě a musím se přiznat, že kameny mě fascinují a seznamuji se s jejich vlastními schopnostmi. O drahých kamenech jsem přečetla již několik knih a byla jsem zvědavá, co mi přinese tato publikace.

Ochranné kameny, jedná se o útlou knížečku, takže neočekávejte, že v ní naleznete vše, co byste se chtěli dozvědět. Máme asi 3 500 drahokamů a polodrahokamů, takže kdyby autor chtěl napsat o všech, vydalo by to určitě na pořádnou bichli. Autor svého rádce omezil pouze na nejdůležitější a nejčastější způsoby užití a na aktuální problémy dnešní doby. Podtitulek na obálce knihy navíc zní: Účinná obrana proti negativním energiím. Praktický rádce pro všechny oblasti života.

Takže se v knize dočteme dost informací o negativních energiích a o základních kamenech, které nám mohou pomoci. Zmíním například ametyst, který má v sobě ohromnou léčebnou sílu. Když ho budete nosit na viditelném místě (například formou náhrdelníku), tak by měl potlačovat násilí u druhých lidí. Navíc nám prý může dopomoci k léčení různých závislostí. K tomuto pan Hahl přidává svou vlastní zkušenost a zážitek. A nejen s tímto, ve své knize popisuje přes desítku drahých kamenů. K nim dále popisuje různé ochranné meditace. Navíc nám radí, jaké kameny prodejci rádi imitují a prodávají je nám, zákazníkům. Autor na nás nechrlí žádná cizí slova, takže vše je jasné a dobře vysvětlené.

Jediné co mi u této knihy schází, jsou fotografie. Musela jsem spolupracovat ještě s další knihou, abych si mohla najít obrázky kamenů, které neznám. Takže pokud byste se chtěli seznámit s kameny a jejich mocí, doporučuji nějakou publikaci kamenů s fotografiemi a nebo internet, kde je fotografií kamenů nepřeberné množství.

Až na tento malý nedostatek se mi kniha zalíbila a určitě po ní ještě mnohokrát sáhnu.

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2011
Počet stran: 104
Překlad: Eduard Světlík

Komentáře (0)

kniha Ochranné kameny recenze