Všechny nevěry mají něco společného... bolí

recenze

Azurové nevěry (2014) / ciniminisek
Všechny nevěry mají něco společného... bolí
Ema a Diana jsou svým zvláštním způsobem úplně jiné, přesto jim nic nebrání v tom, být nejlepšími kamarádkami. Dlouhá léta co se znají, spolu nejen pracují, ale hlavně si i skvěle povídají, hlídají děti a člověk by mohl říci, že jsou jako sestry. Prožívají slasti s vínkem a vzdycháním nad pohlednými muži. Ale stejně se vždycky obě dvě „vyjuchané“, ale šťastné vrací domů ke svým manželům.

Diana je matka malých dvojčat, která dělají samou neplechu a dospělé dcery, která naopak matce přináší samou radost… Nikdy by ji nenapadlo, že by jí mohl být manžel nevěrný a už vůbec ne to, koho si ke svému hříchu vybere. Jak ovšem čtenář brzy zjistí, tak to nebude to nejhorší, co Dianu začne děsit.

Naopak Ema je bezdětná, vdala se za muže svých snů a i přes lehké odcizení zapříčiněné léty ve svazku, má, jak se na první pohled zdá, vztah ideální. Bohužel stejný názor jako Ema nemá její muž Petr. Chytá ho druhá míza a na Emě je veliké rozhodnutí – oplatit stejnou měrou, nebo za svého muže bojovat?
Do ruky se mi dostala kniha s celkem pohlednou obálkou a i přes počáteční rozpaky nad českými jmény a hlavně spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem se do čtení dala celkem urputně. Již po chvíli jsem zjistila, že to nebyla chyba to a já si mohla užít příběh plný vtipu, lásky a každodennosti všedního života, tak jak ho zná každý z nás.

Spisovatelka Petra Nachtmanová se v roce 2002 odstěhovala za české hranice a to konkrétně na ostrov Curaçao, ani to jí ovšem nezabránilo v dalším psaní a na svět vychází stále nové tituly. Tím jejím posledním jsou právě zmiňované Azurové nevěry.

Čtenář dostává knihu naplněnou čtivým textem a příběhem, který svým nadlehčeným stylem vyprávění polehoučku poučuje a poukazuje na každodenní problémy mezilidských vztahů. Téma není podáno nijak násilně a čtenář se kupodivu i několikrát zasměje.
Přesto že knihu napsala žena, dokázala se autorka vcítit do mužských protagonistů tak moc, že čtenář nepozná, že Petr, Martin a jiné pánské postavy, jsou výtvorem ženské fantazie. Tragédie, komedie, sarkastický humor a chvíle strávené mezi dvěma přítelkyněmi vám budou připadat jako byste vzali na kávu místo této knihy právě tu svou kamarádku. Přesně tak se u čtení čtenář cítí.

Petra Nachtmanová dokazuje, že psát umí a hlavně co je důležitější, že svým příběhům sama rozumí, proto jsou Azurové nevěry velmi zdařilou knihou.

Komentáře (0)

kniha Azurové nevěry recenze