Všechno nejlepší spletli jsme se jen o 500 let

recenze

Mé sladké šestnácté století (2013) 3 z 5 / knihomolka27
Mé sladké šestnácté století

Po knížce už jsem nějakou tu dobu toužila, ale v knihovně jí neustále neměli. No a když jsem na ní tak trochu zapomněla tak jsem na ní jak mávnutím kouzelného proutku narazila v knihovně. A to jsem si jí už málem koupila. Jsem ráda, že jsem to neudělala.

Můj dojem z knížky mohlo srazit pár věcí... jako můj věk, který už není kolem sladkých šestnáct, má vysoká očekávávání zdvojnásobená dlouhou dobou čekání, to že už mám za sebou nespočet Young adult knížek a téma cestování v čase je moje topka.....všechny tyhle okolnosti jsou jenom mým problémem a autorka s nimi nemá nic společného, ale ty ostatní co ve mě vyvolali negativní dojmy už autorka na svědomí má..........

hlavní hrdinka......vyloženě neurazí, ale ani nenadchne. Ze začátku jsem si k ní sympatie hledala opravdu těžko, ale pak už to bylo lepší. Nemohla jsem se ubránit srovnání s hrdinkou Série Drahokamy Gwendolyn....asi už chápete komu dávám přednost

Florencie.......trochu mi to navodilo chut cestovat. Sama zbožnuju umění a Florencie je prý její Meka. Autorka si moc nevyhrála s přesnými detaily jak se žilo v 16.století ve Florencii, což knížce taky zrovna moc nepřidalo na hloubce. Bylo by fajn, kdyby tam autorka víc rozvedla rozdíly vdavek v 16. a 21 století. Sice tam zmínila, že v našem století jsou ženy svobodnější a rodiny jim už nediktují koho si mohou vzít, ale přála bych si tam mít víc historických podrobností.

Romantická linka......povrchní, jednoduchá, neuvěřitelná, prvoplánová ničím nápaditá, teda až na konec........pro mě tam byla spíš k vzteku než že bych se nad ní rozplývala. Lorenzo je sice docela fajn, ale nějak mi neučaroval.

Děj.....jednoduchý,lehce nedodělaný, se sem tam zajímavou nebo vtipnou myšlenkou. Nijak zvlášt nápaditý. Ani s vysvětlením pravidel a zákonitostí cestování časem si autorka hlavu moc nelámala. Hlavně u konce...

Do půlky mě čtení vůbec nebavilo, potom už ani nevím přesně jakým momentem se to zlepšilo. Asi jsem si řekla, že se na knížku nebudu dívat tak skepticky, a prostě se zkusím vžít do hlavní hrdinky........ples mě docela bavil a myšlenka, že Cat málem skončila pod čepcem s Nicolem děj rozproudila ....nedívala bych se na Nicolu tak skepticky, evidentně se tak muži jeho doby běžně chovali, a ani mi nepřišel nijak zlý....byl ale dost otravný a nevím proč si jí vlastně chtěl vzít když jí chtěl měnit.