Vítejte u Tylerových v Milton Point

recenze

Odvážná Sage (2012) 4 z 5 / Pefka
Odvážná Sage

Sandra Brown patří mezi nejúspěšnější autorky románů pro ženy. Její tvorba zahrnuje jak čistě romantická díla, tak díla kombinující romantiku s detektivní zápletkou. V současné době má tato americká spisovatelka na svém kontě několik desítek samostatných titulů, dvě dvoudílné série a jednu trilogii. A právě trilogii Texas! a zejména její závěrečný díl s názvem Odvážná Sage bych vám nyní ráda představila.

Vítejte tedy v texaském městečku Milton Point, v bydlišti Chase, Luckyho a Sage Tylerových a seznamte se s osudy této sourozenecké trojice. Nechte se zavést do prostředí drsných, větrem ošlehaných chlápků, kteří by pro své milované ženy udělali cokoliv, do prostředí odvážných a milujících žen, které jsou pro své osudové muže oporou a neutuchajícím zdrojem štěstí. Sledujte osud rodiny, ve které všichni členové drží za každých okolností při sobě, radují se ze svých úspěchů, pomáhají si v nesnázích a navzájem se podporují. Prožijte se sourozenci Tylerovými jejich pády, vzestupy, zklamání, naděje a lásky.

Ani jedno z dětí Laurie a Buda Tylerových to nemělo v životě jednoduché. Prostřední Lucky byl vždy považován za bouřliváka, rváče a holkaře. Jeho pověst ho dalece předcházela, přičemž vše vyvrcholilo obviněním ze žhářství. Na každého však jednou dojde a i on nakonec nalezne opravdové štěstí po boku novinářky Devon (1. díl trilogie Šťastný Lucky). Nejstarší Chase měl absolutně nejsmutnější osud. Po smrti své první ženy Tanyi propadl alkoholu a odstřihl se od své rodiny. Utápěl se v žalu. Před totální zkázou ho zachránila bývalá spolužačka Marcie (2. díl trilogie Odhodlaný Chase).

I když se to může zdát starším bratrům nemožné i zdánlivě bezstarostná Sage má svá trápení, která však bedlivě střeží. Je totiž již od dětství zvyklá nedávat před bratry najevo své slabosti a skutečné pocity. Proto své rodině raději ani neprozradí, že se s ní rozešel její dlouholetý přítel. Nepřeje si, aby ji kdokoliv litoval a považoval za chudinku. Nikdo z rodiny nemá ani ponětí, jak ji trápí pocit méněcennosti, jak se doslova užírá tím, že nikam nepatří, že ji nikdo nepotřebuje, že je na vše sama. Neustále se jen snaží dokazovat svým bratrům a zejména sama sobě, že je stejně dobrá jako oni dva.

A aby těch situací k přemýšlení a těch životních změn nebylo na Sage málo, vstupuje do jejího života fešácký Harlan Boyd. Jak jen tohohle sebevědomého chlápka nenávidí. Ale znáte to, od nenávisti k lásce je jen malý krůček. A tak je celá kniha doslova prošpikována jejich hašteřením, popichováním, odoláváním a podléháním vzájemné touze a přitažlivosti. Osobní pocity však musí jít stranou ve chvíli, kdy jde skutečně o všechno – o záchranu rodinného podniku.

Celkově se mi všechny tři díly trilogie líbily. Jen mi chvilkami přišlo vše až moc dokonalé. Dokonalé vztahy, dokonalé ženy, dokonalí muži. Všichni mi připadali jak filmové hvězdy. Věřím však, že jako oddychová četba, splní tato série svůj účel a všechny romantické duše jí budou nadšeny.