V Panském domě byla trochu nuda

recenze

Panský dům (2017) / KáťaM.
V Panském domě byla trochu nuda
Miluji rodinné ságy, Panský dům byl pro mě jasnou volbou, byť jsem se k němu nedostala hned. Nakonec jsem si k této knížce našla cestu přes audio verzi. A moje dojmy...? Je krásně namluvená, ale druhé Panství Downton nečekejte...

Panský dům namluvil Pavel Soukup. Knížku jsem začínala poslouchat během vánočních svátků, kdy se vypravěč objevoval v pohádkách jako princ nebo král, bylo příjemné se na něj naladit i takhle knížkou. Musím říct, že on se pro čtení audioknih snad narodil!

Ani geniální vypravěč ale nemůže nahradit nudný děj. V knize se setkáváme s Johanem a Aliciou Melzerovými, kteří jsou vlastníky továrny. Mají tři děti, které jsou na můj vkus pěkně rozmazlené. Je to Paul, který bojuje se studiem práv, kyprá Elizabeth, která trochu žárlí na krásnější a oblíbenější umělkyni Katharinu. Knížka začíná ve chvíli, kdy do Panského domu nastupuje nová pomocnice do kuchyně Marie. Ta pěkně zamíchá vztahy nejen mezi služebnictvem, ale i panstvem. Marie má totiž velmi zajímavou minulost.

Můj hlavní problém s knihou vězel v tom, že jsem si neoblíbila jedinou postavu. Všechny mi připadaly velmi fádní, jednoduché, neměly žádnou hloubku. Ba co víc, většina z nich se mi vyloženě hnusila. Myslím, že kdybych knížku četla v papírové podobě, upadla bych asi do čtecí krize. V rodinné sáze bych očekávala více dějových linií, tohle klouzalo po povrchu.

Jako povídání ale knížka nebyla úplně špatná, pokud vyjde audio pokračování, dám tomu šanci. Příběh je totiž neuzavřený a ráda si poslechnu, jak autorka naložila s osudy hlavních hrdinů dál. Budu ale vědět, že před a po knize si budu muset dát něco akčnějšího...

***
Katka Malinová

Komentáře (0)

kniha Panský dům recenze