Touha, která nezná hranice

recenze

Pád (2013) / Julianne01
Pád

Mia Crestwellová už dávno není pro Gaba Hamiltona jen malá sestřička jeho nejlepšího přítele. Když jí spatří na večírku otevření nového hotelu, vše jde stranou. Gabe chce jen ji a nehodlá se za každou cenu vzdát.
Mia je do Gaba zamilovaná již od puberty, vždy však věděla, že u něj nemá nejmenší šanci. Vždyť je jen mladší sestra jeho nejlepšího přítele. Tak to ale není, Gabe po Mie touží jako ještě po nikom předtím. Dokáže však neviná Mia přistoupit na jeho striktní podmínky, dokáže mu předat kontrolu nad svým tělem, duší i srdcem...

Kniha je napsaná velice jednoduchým jazykem, tím pádem se čte velmi dobře. To jsou však jediné klady, které můžu knize připsat. Při čtení jsem neměla daleko k tomu, abych si začala rvrát vlasy. Co mě iritovalo nejvíc byly hlavní postavy. Gabe byl sebestředný parchant. To co Mie provedl, mě naprosto znechutilo. Neumím si představit, že by mi nějakých chlap tohle udělal a já bych mu odpustila. To samozřejmě Mia také udělala. Je jasné, že jako většina knih tohoto žánru skončí happy endem. Autorka musela děj něcím oživit, přidat tomu ten správný spád, ale tohle bylo opravdu moc.
Byla jsem si vědoma, že se pouštím do erotického románu s prvky BDSM. Několik knih tohoto
žánru jsem již četla a v jistých ohledech se mi líbily. Přesto v této knize jsem se přes tyto scény nemohla prokousat. Postava Gaba mi celý příběh znechutila. Chápu, že autorka chtěla vytvořit postavu muže toužícím po kontrole a veškeré moci, ale tohle bylo už přes čáru.
Přeci jen nechchci knihu pouze hanit, pokud máte opravdu rádi BDSM romány, tak se vám to s největší pravděpodobností bude líbit. Já jsem této knize na chuť nepřišla. Co mě alespoň trochu uspokojilo byl konec, přesto, že to byl jeden velký kýč, Gabe se konečně zachoval jako správný muž a ukázal, že dokáže odpustit od svých zásad a pravidel.
I přes veškeré výhrady, již mám k této knize, ji ohodnotím třemi hvězdičkami.

Pád je první díl z trilogie Bez Dechu, která popisuje příběhy tří přátel. Gaba, Jace a Ashe. Druhý díl s názvem Chlad u nás vyšel na konci roku 2013. Závěrečný díl se chystá na březen roku 2014 a měl by nést název Žár.

Maya Banks je americká spisovatelka píšící romantické, erotické a historické romány. Na svém kontě má i několik knih s paranormální tématikou. Se svým manželem a dvěma dětmi žije v Texasu. Mezi její koníčky patří cestování, rybaření a je vášnivou hráčkou pokeru.