Novodobá pohádka

recenze

On (2014) / Julianne01
On

Sedm let. To je doba za kterou se Sara Millerová neukázala ve svém rodném městě, svém domově. Důvod odchodu byl jediný. Zlomené srdce. Nikdy nemilovala tak moc, jako Willa Price. Svou první lásku a zároveň nejlepšího přítele. To vše však musela po jedné hrozivé noci opustit. Nikdy nesebrala odvahu, aby se vrátila domů a čelila nástrahám minulosti, až doteď. Svadba staršího bratra ji donutí nasednout na letadlo do Atlanty. Když avšak na palubě letadla spatří toho, kvůli kterému byla odkázána žit dlouhou dobu mimo domov, odhodlanost postavit se minulosti čelem rázem zmizí.
Romance na příč časem. Tak bych označila JEHO. Celý příběh je vyprávěn z pohledu Sáry. V kapitolách se však střídá přítomnost s minulost. Čas před sedmi lety a teď. Tím pádem se dozvídáme všechny důležité informace, které se staly před sedmi lety.

Když si zpětně vzpomenu na tuto knihu, napadne mě jedno slovo. Nereálné! Autorka napsala krásný příbeh o mladé lásce, ale opravdu pochybuji, že něco takového by se stalo i v reálném životě. Ať už to byla doba za kterou Sára neukázala doma, nebo důvod kvůli kterému na rychlo odjela. Když však pomineme nereálnost příběhu, kniha je nabita energii a vtipem. Jak Sára, tak Will jsou obrovská zlatíčka, které nejde nemilovat. Ať už jako náctileté, nebo dospělé. V podstatě celá Sářina rodina byla naladěna na pozitivní vlnu. V případe Willova příbuzenstva to bylo poňekud horší.
ON se řadí do new adult/ young adult žánru. Této podobě odpovídá i obálka knihy. Která působí velice vyzývavě a dle mého názoru k tomuto sladce romantickému příběhu vůbec nesedí. Knihu bych zařadila spíše do kategorie společenských románů. A určité bych zvolila jinou obálku!

Doposud jsem se nesetkala s knihou, ve které by se protínali dvě časové linie. Tento způsob vypravování si mě získal na plné čáře.
Carey Heywood dokázala skvěle vylíčit útrapy první lásky, přátelství i rodinné problémy. I přes nerereálnost příběhu jsem si knihu užila. Dala by se považovat za tak trochu novodobou pohádku, která dokáže zpříjemnit den a zapomenout na starosti všedního života.