Nepřítel mého nepřítele

recenze

Nepřítel mého nepřítele (2013) / Julianne01
Nepřítel mého nepřítele

Joan působila dlouhé roky jako detektiv u New Yorské policie. Jako expertka na New Yorské podsvětí si za svou kariéru vysloužila několik nepřátel. Netušila však, že po několika letech mimo službu by ji někdo mohl kontaktovat. A už vůbec by ji nenapadlo, že by byl někdo schopen unést její dceru Amy. Joan se ocitá v bezvýchodné situaci. Svou dceru musí získat zpět, to však nebude zadarmo. Únosce žádá o jediné. Musí zavraždit Roberta Bavettu. Jednu z největších ryb New Yorské mafie. Neexistuje nic, co by Joan pro záchranu své dcery neudělala. Do svého úkolu se vrhá po hlavě. Netuší, že při honu na záchranu toho nejdůležitějšího co na světě má, se zamiluje do své budoucí oběti.
Mafianskou rodinou Bavettů už dobře známe. První kniha ze série Bavettovi se točila kolem mladšího bratra Michaela. Tentokrát se zaměříme na nejstaršího syna Roberta. Ten již ve zmiňovaném prvním díle působil poněkud děsivě. Teď však máme možnost poznat ho i z jiné stránky. Přesto, že se má Joan stát Robertovým úhlavním nepřítelem, oba si k sobě navzájem nacházejí cestu. I když každý z nich stojí na opačné straně zákona, vzájemný pocit osamocení a touhy po někom blízkém je svede dohromady.

Velice důležitou linii příběhu přestavují Michael a Page. Hlavní hrdinové prvního dílu. Po jehož dočtení jsem byla velice zklamaná. Ani jeden z nich si mě příliš nezískal. V Nepříteli mého nepřítele se to však změnilo. Možná to bylo právě tím, že to nebyli oni o kolo kterých se kniha točila, ale tvořili jen vedlejší postavy, jejichž chování dokáže vytvořit úsměv na rtech.

Zpočátku jsem byla ke knize velice skeptická. Nebezpečná láska mě zklamala na plné čáře,. Do druhého dílu jsem se pustila jen z principu. A musím říct, že jsem udělala opravdu dobře!

Nebezpečná láska a Nepřítel mého nepřítele jsou dvě naprosto odlišné knihy. Jediné co je spojuje, je rodina Bavettů. První díl mi přišel svým způsobem až moc dětský. Pokračování mi bylo přeci jen bližší. Jak Robert tak Joan byli daleko vyspělejší a rozumnější. Děj byl daleko zajímavější a dle mého názoru i propracovanější.

I přes prvotní zklamání si mě Kateřina Petrusová dokázala získat. Není divu, že se do dalších knih od této autorky s jistotou pustím.
Akční, napínavá romanťárna pro všechny věkové kategorie. Takto bych popsala Nepřítele mého nepřítele.