V tvojí kůži

recenze

V tvojí kůži (2014) / Julianne01
V tvojí kůži

Co byste dělali, kdyby se vám do rukou dostal deník plný temných, erotických tužeb, které stránku po stránce nabírají na intenzitě, až překračují všechny hranice? Saře Mcmilanové. se přesně toto přihodilo.
Mladé středoškolské učitelce angličtiny, která si díky své minulosti snaží držet od společnosti odstup, se díky těmto temným deníkům obrátí život na ruby.
Jediný blízký člověk se kterým se Sara pravidelně stýká je její sousedka Ella. Právě ta přivede Saru k tajemným deníkům, které našla v jedné garážové kóji koupené na aukci s věcmi o které majitele neměli zájem, nebo neměli peníze na zaplacení exekuce.
Ella však z nenadáni odjíždí na svatební cestu do Paříže a přenechává veškeré věci nalezené v kojí své sousedce. Pro Saru to však není vůbec dobře. Deníky a pátrání po dívce z deníků Rebecce se pro ni stanou prioritou číslo jedna. Noří se do Rebečiných tajemných myšlenek čim dál víc, tím se také dostávají na povrch nové nezodpovězené otázky. Kde je Rebecca? Proč by nechala vydražit veškeré své osobní věci? A kdo je vůbec ten tajemný muž z deníku z jehož chování až mrazí?
Sara se vydává do luxusní umělecké galerie, kde byla Rebecca dlouhodobě zaměstnaná.
Poté jako by se slehla zem. Všichni se domnívají, že odjela na dovolenou se svým přítelem, nikdo si tím však není sto procentně jist a podezřívavá Sara této informaci už vůbec nevěří.
V galerii potkává dva velice dominantní muže. Movitého majitele galerie Marka Comptona ze kterého nadřazenost jen srší a Chrise Merita světově uznávaného malíře.
Z obou vyzařuje touha po vlastnictví a moci. Může snad jeden z nich být tajemným mužem z deníků?

Vše nabere nové obrátky, když je Sáře nabídnuta práce v galerii. Mohla by nahradit Rebeccu, než se vrátí zpět...
Má tuto velice zajímavou, svým způsobem i vysňenou nabídku na práci přijmout a nechat se vtáhnout do světa temných tužeb, jako Rebecca? Nebo by radši měla vzít nohy na ramena a utéct co nejdál, jak ji radí její svědomí? I přes varování, která obdrží, aby se od galerie držela co nejdál, touha po nalezení Rebeccy a získání všech odpovědí je větší. Bude však tato volba správná?

Spojení detektivky a erotického románu? To tu ještě nebylo. Originální námět však autorka nedokázala využít naplno. Přesto, že Příbech překypoval napětím a záhadami, které vás vtáhnou do děje a nepustí vás, dokud nedostanete vsěchna potřebná vysvětlení, autorčin zdlouhavě nezajímavý styl psaní knize ubral.

Na první pohled se může zdát, že se děj bude točit kolem milostného trojúhelníku. Zdání však může klamat. Dočkáme se sice dvou alfa samců, kteří se nemají moc v lásce a to nejen z důvodu že oba mají slabost pro Saru.
Jejím objektem touhy je již od počátku Chris - melodramatický umělec s velice náladovou povahou. Mark se tedy může snažit jak chce, ale Sařino srdce dobýt nedokáže.

Sara se zpočátku jeví jako inteligentní hrdinka stojící naha a pevně na zemi. V průběhu se z ní však stává nevyrovnaná a velice naivní osoba. Dohromady s tak trochu depresivním Chrisem tvoří dle mého názoru dost tragický pár. Časem se tento pár pro mě stal až nesnesitelným.
Zato Mark, který vp odstatě působí jako takové třetí kolo u vozu si mě ze všech postav získal nejvíc. Jeho někdy až agresivní chování a různá tajemství kolem jeho osoby pro mě byla největším překvapením.

V tvojí kůži je bezpochyby nevšední román z prostředí plného luxusu a umění. Jak jsem se přesvědčila, názory na knihu jsou velice rozporuplné. Já sama jsem po dočteni nevěděla co si mám o ni myslet. První díl z několikadílné série Inside out bych zařadila mezi průměr.
Série si určitě najde své fanoušky, dokonce se povídá, že by podle knihy měl vzniknout televizní seriál, což už o něčem svědčí.