Tajemství nikdy nezůstanou skryta

recenze

Roztomilé malé lhářky (2011) / Klára11
Roztomilé malé lhářky

Alison byla jednoduše královnou školy. Krásná. Populární. Namyšlená. Všechny si dokázala omotat kolem prstu. Kolem sebe měla partu čtyř- předtím neznámých- holek jménem Aria, Spencer, Emily a Hanna. Ty se díky ní staly na škole známými osobnostmi. Jejich parta vždy kráčela po chodbách s Alison ve vedení. Každý jim uhýbal, jako kdyby byly nějakými slavnými osobnostmi. Každý se s nimi chtěl přátelit.

Kamarádit s Alison ovšem nebyla procházka růžovou zahradou. Z každé vytáhla jejich nejhorší tajemství. Na konci sedmé třídy si uspořádaly přespávačku, kde se Alison pohádala se Spencer, vyběhla ven a už ji nikdo neviděl. Začne se pohřešovat. Holky neví, co mají dělat. Ano, je hrozné, že se jejich nejlepší kamarádka ztratila, ale zároveň je to i tak trochu úleva. Nikdo je nekritizuje. Nikdo se jim neposmívá. A jejich tajemství zůstanou skryta.

Od jejího zmizení už uběhly tři roky a začínají se dít divné věci. Holkám dochází na mobil esemesky, kde je někdo- podepsaný vždy jen jako A- začíná vydírat, a to pořádně. Pokud neudělají, co chce, prozradí jejich největší tajemství. A není jich málo. Holky pronásledují hrozné myšlenky. Kdo je vlastně A? Jak může znát tajemství, která věděla jenom Alison? A hlavně- co se stalo s Alison?

Páni. Přesně takovou knihu jsem hledala. Pokud zbožňujete napínavé dívčí romány, tak tohle je právě pro vás.

Příběh je napsán ze čtyř perspektiv- perspektiva Arie, Spencer, Emily a Hanny. O každé si tím pádem můžete přečíst, jak všechno, co se kolem ní děje, vnímá a čím jí A vydírá. Někoho tohle může plést, ale mně osobně to vůbec nevadilo.

V knize je spoustu momentů, kdy jsem jenom otevřela pusu a zírala na řádky, které jsem si zrovna přečetla. Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem viděla napsané.

Osobně bych tuhle sérii (která má mimochodem spoustu dílů) doporučovala hlavně těm, kteří mají rádi nečekané, napínavé momenty v knihách. Skvělá četba.

Klára11
27.10.2014

Děkuji moc! :) Jsem ráda, že se někomu líbí mé recenze. :)

Teraslík
20.10.2014

Cítím to stejně. Naprosto jsi to vystihla.
Těším se na další tvojí recenzi.